17:07, 9 серпня 2013 р.
Житомирський онкодиспансер чекає на десятимільйонний транш
Питання будівництва нового приміщення для обласного онкологічного диспансеру довгий час було болючою точкою для медицини Житомирщини. Однак минулого року завдяки наполегливому сприянню керівництва області – голови ОДА Сергія Рижука, його заступника Миколи Олещенка та голови обласної ради Йосипа Запаловського – будівництво нового онкодиспансеру почало перетворюватися із мрії в реальність: онкодиспансер став одним із трьох об’єктів області, які потрапили у Національну програму регіонального розвитку, а відтак фінансуватимуться із державного бюджету.
- Мені приємно, що нарешті відбулося зрушення із етапу нічого не обіцяючого листування до якихось конкретних дій. Адже, якщо говорити про нинішній стан диспансеру, то він потребує негайного втручання: ремонту старої будівлі, оснащення лікарні обладнанням і, звичайно ж, розширенням, - зауваживдиректор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас на зустрічі із журналістами, що відбулася у стінах ООД. – Протягом останніх років із обласного бюджету виділялися чималі кошти на підтримку закладу: торік перекрили дах основного корпусу, який вже був у надзвичайно аварійному стані. Звісно, сам дах не дає повної можливості створити тут належні умови, але якраз, коли ми входили в зиму, то вже не боялися, що на голови людям буде капати вода. Зараз на завершальному етапі ремонт операційного блоку, який фінансується теж із обласного бюджету. Було закуплено нове обладнання у лікарню, у минулому році зробили ремонт котельні, лишилося лише перевірити її технічний стан. Тож, де могла – область справлялася своїми силами. Тепер же наші починання підтримані й на державному рівні.
Ще більшої реальності майбутньому будівництву надає той факт, що проектно-кошторисна документація вже виготовлена, вона обійшлася обласному бюджету в 3 млн. грн.. На саме будівництво потрібно близько 200 млн. грн. Нині із державного бюджету спрямовано1 млн. грн.. на підготовку і підведення комунікацій для новобудови. Наразі триває підготовка листів про виділення наступного десятимільйонного траншу.
-Те, що лікарня потребує серйозних змін, вже ні для кого не секрет: вона була збудована ще у 64-му році минулого століття і розрахована на 120 ліжок. Зараз ліжок удвічі більше, але ж територія її не збільшилася. Тому пацієнтам доводиться тіснитися по 6-8 осіб у палатах. Для післяопераційних хворих та тих, хто щойно пройшов хіміотерапевтичні процедури це дуже важко, - каже головний лікар обласного онкодиспансеру Борис Гуля. – Ми за тиждень – з понеділка по п’ятницю – приймаємо близько 2 тисяч хворих, буває й більше, тому, думаю, зрозуміло, що лікарню треба не просто розширювати й розбудовувати. Але й вдосконалювати за рахунок обладнання і кваліфікованих кадрів. В цілому ж ліжковий фонд лікарні планується збільшити до 260 ліжок. Значно зросте кількість індивідуальних палат.
За словами головного лікаря онкодиспансеру, всього планується збудувати три корпуси: першим етапом будівництва стане спорудження фундаменту радіологічного корпусу, який стане своєрідною опорою для нині існуючого центрального корпусу і не дозволить через зсуви ґрунту останньому зруйнуватися. Також за кілька років мають з’явитися восьмиповерхове хірургічне та триповерхове операційно - реанімаційне відділення. А у старій будівлі онкодиспансеру буде розміщено хоспіс та денний стаціонар.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
Вчора
Оголошення
10:26, 9 січня
1
20:08, 9 січня
19:55, Вчора
2
19:55, Вчора
4
live comments feed...