БОТАНІЧНИЙ САД
15:17, 16 червня 2023 р.
Надійне джерело
Більше тисячі учнів з Житомирщини відвідали екскурсії в Ботанічному саду Поліського національного університету
БОТАНІЧНИЙ САД
Протягом двох місяців на території Ботанічного саду Поліського національного університету в Житомирі проводили безкоштовні екскурсії для учнівської молоді з багатьох куточків області.
Таким чином вони могли познайомитися із рідкісними рослинами, дізнатися більше про їх поширення та умови вирощування й догляду, прогулятися алеями Ботсаду, трохи відпочити та перезавантажитися, зробити пам’ятні знімки, весело та корисно провести час разом з однолітками та наставниками.
В адміністрації університету наголошують, що Ботанічний сад входить до складу природно-заповідного фонду України й охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання. Усі витрати, пов’язані з функціонуванням Ботанічного саду, Поліський національний університет бере на себе.
Екскурсії для школярів і старшокласників проводили організовано і лише по визначених завчасно локаціях з метою еколого-просвітницького виховання і бережного ставлення до природи.
Серед юних відвідувачів – вихованці екологічних гуртків та учасники шкільних лісництв, ті, хто підтримують різні екоініціативи, готують наукові роботи на подібну тематику, а у майбутньому планують здобувати освіту в сфері екології, збереження довкілля, лісового господарства, ландшафтного дизайну. Для них такі заходи особливо цікаві та необхідні.
«Протягом останніх років за кошти обласного бюджету на території Ботсаду було реалізовано кілька важливих проєктів, завдяки яким розчистили озера, укріпили береги, провели реконструкцію центральної алеї та вхідної групи. Також ми встановили затишні альтанки та комфортні лавки. Втім, найбільшою окрасою та цінністю Ботанічного саду була і залишається велика колекція дерев і рослин, яку ми бережемо та примножуємо уже понад 80 років.
На базі Ботсаду ведеться активна наукова і дослідницька робота, проходять практичні і лабораторні заняття студентів, – ділиться проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Поліського національного університету Людмила Романчук.
–Ми співпрацюємо із навчальними закладами міста – ліцеями, гімназіями і дитсадочками та проводимо пізнавальні екскурсії для дітей у Ботанічному саду. Цього року суттєво розширили географію і за кілька тижнів прийняли у себе більше тисячіучнів з житомирських ліцеїв № 21, № 31, № 23, № 30, № 22, № 25, № 16, № 6, № 10, № 24, № 5, №19, а також щколярів зі Звягеля, Ченяхова, Малина, Бердичева, Яруня, Мирополя, Чуднова, Станишівської та Високівської громад, Левкова, Пісків та ще багато-багато інших.
Екскурсії проходили майже щодня чи навіть двічі на день, тобто запит та інтерес був дійсно великий, а програма – насичена».
Доцент кафедри лісівництва, лісових культур та таксації лісу Поліського національного університету Тетяна Іванюк наголошує, що дітям дійсно подобалося проводити час у Ботанічному саду, тож замість запланованих 30-45 хвилин, залишалися там більше години. Вони уважно слухали розповідь і ставили питання, розглядали наживо рослини, про які раніше могли чути на уроках або читати в книгах.
«У нашому Ботанічному саду висаджено понад 500 видів рідкісних дерев’янистих рослин, більше 1000 видів трав’янистих рослин і не менше сотні колекцій лікарських рослин. Вражають ошатні експозиції деревоподібних півоній, червоно- та жовтоцвітих канн, гібіскусів, гортензії кольорової, троянд, сакури, тюльпанового дерева, червоно- та жовто плідної пірокант, колекції барбарису, садового жасмину, кизильника чорноплідного, вейгели рясноцвітної, гортензії великолистої, смородини золотолистої, спіреї рожевої, хеномелеса японського, – додає Тетяна Іванюк.
– Частину з цього ми спробували продемонструвати учням під час екскурсії. Зокрема, прогулянка охопила центральну алею з різними видами та формами хвойних рослин, тінисту алею до альтанки.
Оскільки це була весняна пора, то щоразу милувалися різними гарноквітучими видами – магнолія, сакура, магонія, вейгела, бузок, рододендрон та інші. Когось захоплювали рідкісні берези, величезні дуби чи буки, хтось із захватом розглядав шишки, плоди або чорних лебедів на озері. Емоцій було надзвичайно багато.
Для дітей це свого роду пригода, тому вони жваво все обговорювали, ділилися враженнями, фотографувалися. Приємно, що змогли подарувати їм позитивний досвід спілкування з природою та пізнання нового».
Пресслужба Поліського національного університету
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
13:30, 1 грудня
1
15:04, 28 листопада
1
08:29, 26 листопада
13:22, 23 листопада
5
live comments feed...