• Головна
  • Конденсаційні котли – практичність, економічність та сучасність
Новини компаній
11:00, 22 червня 2023 р.

Конденсаційні котли – практичність, економічність та сучасність

Новини компаній

Технологія, заснована на конденсації водяної пари, що відбувається при спалюванні вуглеводнів, є однією з найбільш перспективних нових рішень для систем опалення. Для вітчизняного ринку конденсаційні котли вважаються новинкою. Навпаки, вони розміщені всюди в Європі, і в ряді цих країн дані моделі є єдиними, які дозволено використовувати.

Як працює агрегат

Паливом для конденсаційного котла, як і для традиційного варіанта, служить скраплений або природний газ. Останній частіше використовується в побуті, а ось зріджений більше використовується в промисловості. Термін походить від здатності «забирати» «приховане» тепло від продуктів згоряння – кінетичну енергію води, що утворюється під час конденсації водяної пари.

Іншими словами, технологія заснована на законах фізики:

  • При спалюванні блакитного палива виділяється вуглекислий газ і вода.
  • При випаровуванні рідини виділяється теплова енергія.
  • Ефективність системи підвищується шляхом можливості «повернути» втрачене тепло (енергію) через конденсацію пари.
  • Конденсат є проблемою традиційних котлів, з якою водночас борються.
  • Для створення рідини в конденсаційному агрегаті встановлений унікальний теплообмінник.
  • Натомість останній «забирає» тепло, що утворюється при конденсації, і віддає його теплоносію (технічній воді).

Будинки, маленькі котеджі та квартири можна опалювати за допомогою конденсаційних котлів. Розмір приміщення впливає як на габарити, так і на потужність обраного котла. Ці агрегати зазвичай функціонують для підігріву побутової води на додаток до забезпечення теплом.

Переваги та недоліки рішення

Виробники конденсаційного опалювального обладнання, як правило, зосереджуються на надзвичайно високих показниках ефективності понад 100%, хоча класична фізика стверджує, що це неможливо. У палива присутні вищі й нижчі точки згоряння. Максимальна температура створюється додаванням температури конденсації та найнижчої температури. Якщо говорити про економічні конденсаційні котли, то саме цей показник визначає їх ефективність. Високотемпературна частина теплообмінника повністю відводить нижнє тепло. Додатково 8–11% тепла утворюється шляхом конденсації в низькотемпературній зоні теплообмінника і глибокого охолодження димових газів. В результаті загальний ККД склав 108-111%.

Конденсаційні котли мають ряд переваг:

  • Розмір і вага. Котли малої потужності мають мініатюрні розміри й легко помістяться в невеликому приміщенні, наприклад, у квартирі.
  • Паливна ефективність. У порівнянні зі стандартним котлом економія до 35%.
  • Точна модуляція. Котел можна підібрати саме під ті характеристики, які потрібні замовнику, заощаджуючи кошти на зайвих витратах електроенергії.
  • Мінімальний рівень шуму.
  • Зменшення шкідливих речовин. Порівнюючи конденсаційні машини з їх звичайними газовими еквівалентами, робимо висновок, що вони в середньому на 70% більш екологічні.
  • Низька температура димових газів. Це дозволяє встановлювати пластикові димоходи, які набагато дешевші та простіші у виготовленні, ніж традиційні сталеві.

Котли, які використовують конденсаційний газ, також мають недоліки. Основний – це вартість. Такий котел коштує на 30-80 відсотків дорожче звичайного. При цьому відчутна економія палива окупить перші витрати. Однак частота використання, клімат та інші фактори впливають на те, наскільки швидко це відбувається.

Фахівці радять при виборі котла враховувати ваші вимоги та особливості продукту, а також можливість швидкого ремонту та доступність запасних частин для такого обладнання. У цьому сенсі лідирують товари середнього цінового діапазону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...