Всупереч війні: житомирські спортсмени доводять світові незламність українців

Спорт

Всупереч війні: житомирські спортсмени доводять світові незламність українців.

Житомирські спортсмени продовжують показувати, чого можна досягати всупереч війні. Кажуть, ще міцнішим стало бажання довести світові: Україна - сильна.

Андрій Баленков завоював срібло на чемпіонаті світу із  жиму лежачи, що проходив у південноафриканському місті Сан Сіті.

Він підкорив штангу 270 кг у ваговій категорії до 83 кг. Спортсмен був за крок був до найвищої сходинки світового чемпіонату, але поступився найтитулованішому супернику – 18-разовому чемпіону та рекордсмену світу Даїки Кодамі з Японії.

Каже, був серйозно налаштований на змаганнях: «Коли в країні війна треба боротися за кожен кілограм та за кожен грам, спускатися нижче призової трійки в жодному разі неможна».

Однак важко було психологічно, бо в день чемпіонату, 27 травня, Житомир і Київ зазнали атаки іранських дронів.

Тоді паверліфтер Іван Чупринко, який виступав у ваговій категорії до 74 кг і став чемпіоном світу, відмовився потиснути руку іранському спортсмену на церемонії нагородження. «Іранець підходить і запитує: чому так?

А у відповідь йому показали фото, що роблять іранські дрони разом з росією», - згадує Андрій Баленков.

Сьогодні срібний призер чемпіонату світу з пауерліфтингу отримує грошову винагороду - 20 000 гривень.

Міський голова Сергій Сухомлин каже: в умовах війни спортивні перемоги для України стали ще важливішими.

Грошову винагороду 12 500 отримує і Давид Гринько - чемпіон Європи з таеквондо ІТФ. Давид став кращим з-поміж молодших юніорів на чемпіонаті Європи у місті Єзоло в Італії.

Це його найбільша перемога, якій передували три місяці напружених тренувань. «Важко було морально, бо представляти Україну на міжнародному рівні у такий час - значить показати, що таке українська нація», - говорить спортсмен. Поруч - ще одна таеквондистка Катерина Гусєва. Дівчина стала бронзовою призеркою на цьому ж чемпіонаті Європи. Каже, винагороду в 6 250 гривень витратить на спортивну амуніцію. «Я почала займатися таеквондо ще у 3–му класі. Тоді всі казали, що дівчинці краще гімнастика та танці, а не бойове мистецтво. Нині ж особливо тішиться моїм успіхам тато", - каже спортсменка.

Тренери, що виховали переможців та призерів міжнародних змагань, - отримують половини суми винагороди спортсменів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0412 #новини #інформація #сайт міста Житомира #Житомир #житомиряни #пригоди #Житомирщина #події #новини Житомирщини #Житомирська область