• Головна
  • Наших будівельників переманюють закордон: платять більше, ніж житомирським ТОП-менеджерам
огляд
15:16, 12 серпня 2013 р.

Наших будівельників переманюють закордон: платять більше, ніж житомирським ТОП-менеджерам

огляд

До професійного свята будівельників, яке відзначають 11-го серпня, Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна представляє короткий огляд галузі й топ-7 вакансій для кваліфікованих спеціалістів будівельних спеціальностей. Як виявилось, одні з найвищих зарплат у цій сфері — для робітників, яких хочуть «переманити» закордон.

У першому півріччі 2013 року для спеціалістів будівельних спеціальностей пропонували близько 3000 вакансій. До того ж рівні шанси знайти хорошу роботу мали як кваліфіковані спеціалісти: керівники будівельних проектів, інженери, дизайнери й архітектори, — так і представники робочих спеціальностей: прораби, монтажники, спеціалісти з оздоблювальних робіт і маляри.

Якщо кваліфікованих спеціалістів шукають у переважній кількості випадків для роботи в Україні, то робочі затребувані як на батьківщині, так і закордоном. При цьому географія пропозицій досить широка — Росія, країни Західної Європи, Азія. Саме закордонні роботодавці значно частіше для приваблення уваги публікують рекордні зарплати, які можуть перевищувати зарплату ТОП-менеджерів в Україні.

Специфікою підбору робочих у цій сфері також є те, що спеціалістів інколи шукають цілими бригадами, пропонуючи в якості оплати праці за роботу загальну суму, яку потім належить поділити на всіх працівників.

Зарплатні пропозиції для робочих спеціальностей починаються з 4 500 грн., а кваліфікований робітник, наприклад, монтажник металоконструкцій, що має розряд не нижче 5-го, або промисловий альпініст з посвідченням висотника, може отримувати від 8 тис. грн. Середні зарплати малярам, монтажникам, зварникам, штукатурам, бетонникам та іншим робітникам найчастіше пропонують на рівні 4-5 тис. грн.

Дещо по-іншому йде справа з висококваліфікованими спеціалістами у сфері будівництва. Найчастіше в цій галузі шукають інженерів різних спрямувань (зварювальні роботи, проектування, кошторисна документація, конструювання, узгодження і так далі), а також керівників напрямку і менеджерів проектів. Остання вакансія, щоправда, часто передбачає кардинально різні обов’язки — від рядових продажів до керівництва будівництвом великих об’єктів. Зарплатні пропозиції в цій сфері також стартують із 4 500 грн., проте «стеля» тут значно вища — 20-30 тис. грн. Додатково майже всі такі спеціалісти працюють на бонусній основі, при цьому розмір бонусів в оголошеннях найчастіше не оголошується.

На відміну від інших професійних сфер, у цій галузі зарплату вказують досить часто — майже половина вакансій тут опублікована із зазначенням рівня заробітної платні.

Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна представляє добірку найкращих вакансій для кваліфікованих спеціалістів у будівельній сфері.

Кримській компанії, яка спеціалізується на будівельних проектах, потрібен генеральний директор. Серед численних вимог роботодавця — досвід роботи на аналогічній посаді не менше 5 років, уміння прогнозувати ризики й використовувати системний підхід в управлінні, досвід проведення переговорів, готовність нести відповідальність за прийняті рішення. Компанія обіцяє надати житло, офіційне оформлення і зарплату 3 тис. доларів плюс бонуси, але попереджає про ненормований робочий графік.

Керівник будівельного проекту з вищою будівельною освітою, досвідом роботи на аналогічних посадах у провідних будівельних компаніях і наявністю не менше 1-2 завершених будівельних об'єктів, потрібен у велику девелоперську компанію. Серед обов’язків майбутнього співробітника — вчасна реалізація усіх етапів проекту, формування графіка роботи, координація роботи всіх учасників проекту, оперативне планування і контроль, підготовка і здача об’єкта в експлуатацію. За таку напружену роботу наймач зобов’язується платити від 40 тис. грн.

Будівельна компанія запрошує до своєї команди керівника проектного відділу. Роботодавець шукає спеціаліста, який буде займатися складанням і веденням графіка випуску готових проектів, розподіленням завантаження за розділами і по співробітниках відділу, перевіркою якості виконаних робіт, нормуванням робіт за часом виконання і складністю, стандартизацією документації, що випускається. Компанія обіцяє спеціалісту участь у реалізації цікавих будівельних проектів, офіційне працевлаштування і конкурентну заробітну платню на рівні 7-10 тис. грн.

У будівельну компанію потрібен архітектор. Поміж вимог — вища архітектурна освіта, досвід роботи від 3-х років, досвід розробки проектних рішень, вільне володіння ArchiCAD. Роботодавець обіцяє хороший колектив, перспективи кар’єрного зростання, бонуси і зарплату від 10 тис. грн. Наявність портфоліо для проходження співбесіди обов’язкове.

При пошуку прораба-покрівельника роботодавець лаконічний: його головний обов'язок — організація на об'єкті якісного виконання обсягу робіт згідно з графіком. Не менш лаконічні й вимоги до кандидатів: вища освіта (будівельна), досвід роботи на аналогічній посаді й знання покрівельних технологій. Оплату обіцяють від 8 тис. грн.

Інженера-будівельника шукають у компанії з іноземним капіталом, що є лідером ринку з продажів параізоляційних плівок і дренажних мембран для захисту фундаментів. Компанія зацікавлена в кандидатах з профільною вищою освітою, досвідом роботи від 3-х років, які уміють користуватись програмами AutoCAD, ArchiCAD і мають довід проектування цивільних і промислових об'єктів. Вітається знання англійської або німецької мови на розмовному рівні й наявність водійського посвідчення. Основні обов'язки спеціаліста — співпраця з проектними і архітектурними інститутами, інженерні розрахунки для проектів і розробка технічної документації, супроводження проектів збоку постачальника. Компанія, крім офіційного працевлаштування і соціальних гарантій, обіцяє також зарплату на рівні 6-15 тис. грн. (фіксована ставка + бонуси).

Для тих, хто нещодавно розпочав свою кар’єру, може підійти вакансія менеджера проекту в будівельній компанії. Вимоги до пошукача: наявність вищої будівельної освіти, впевнене володіння ПК, досвід роботи прорабом від 1 року, наявність автомобіля. Головні обов’язки: пошук і консультування клієнтів, прорахунок кошторисів, організація робіт на об’єкті, контроль платежів і термінів виконання. За таку роботу компанія обіцяє виплачувати від 4 тис. грн. (ставка + бонуси).

Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в липні 2013 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...