
ФАУНА/ФЛОРА
21:00, 28 червня
Надійне джерело
Комаха-окупант українських лісів
ФАУНА/ФЛОРА
Ясенева смарагдова вузькотіла златка Agrilus planipennis Fairmaire, 1888 (Coleoptera: Buprestidae) родом з північно-східної Азії, де вона вважається другорядним шкідником, який здатний заселяти ясен.
В Україні ясенева смарагдова вузькотіла златка є агресивним інвазійним видом ясена та здатна пристосовуватися до нових кліматичних умов та нових кормових рослин.
Ясен зелений (Fraxinus pennsylvanica Marsh.) є основною кормовою рослиною для живлення личинок ясеневої смарагдової вузькотілої златки, наступний крок - заселення дерев ясена звичайного (Fraxinus excelsior L.).
Влітку 2019 року було вперше в Україні зафіксовано наявність ясеневої смарагдової вузькотілої златки на території Луганської області, що підтверджує факт її міграції з території рф. У 2021 році виявлені вогнища на території Харківської області.
З того часу ведуться наукові дослідження біологічних особливостей її розвитку, активну участь в яких приймає лабораторія захисту лісу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства і агролісомеліорації імені. В.Н. Висоцького.
Вже досліджено окремі характерні особливості виду, а саме: залежність виживаності ясеневої смарагдової вузькотілої златки від вологості лубу, вплив природних регуляторних чинників на життєздатність популяції (птахи, паразитоїди, хвороби тощо).
Наразі, ситуація щодо поширення ясеневої смарагдової вузькотілої златки з окупованих та прифронтових територій ускладненюється тим, що в осередках її розповсюдження внаслідок бойових дій неможливо здійснювати заходи реагування на шкідників, що в майбутньому може спричинити загрозу їх поширення не лише на примикаючі території, а й по всій країні.
З метою визначення зовнішніх ознак заселення карантинним шкідником фахівцями відділу охорони і захисту лісів Держлісагентства наразі рекомендовано усім лісокористувачам підпорядкованих підприємств, установ та організацій провести обстеження лісових насаджень.
Окрім того, лісівники спільно з науковцями вже розробляють та напрацьовують можливі методи та заходи запобігання та боротьби з розповсюдженням шкідників з окупованих територій та територій, що потерпають від дій російських окупантів.
Державне агентство лісових ресурсів України
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:05
18:12
Вчора
ТОП новини
Оголошення
09:24, 1 грудня
21:24, 3 грудня
2
14:41, 29 листопада
11:41, 29 листопада
100
16:20, 4 грудня
1
live comments feed...