• Головна
  • Наприкінці літа Житомир очікує нестабільна погода
прогнози
17:45, 12 серпня 2013 р.

Наприкінці літа Житомир очікує нестабільна погода

прогнози

Протягом поточного тижня на більшій частині території України очікується спекотна погода.

«Погодні умови найближчого тижня визначатимуться незначною кількістю опадів, переважно у західних і частково північних областях, повною відсутністю опадів у центральних, південних, східних регіонах, дуже високим температурним режимом на півдні та сході з максимальною температурою повітря +32…+37 °С, на заході – +23…+28 °С, у центральній частині України – +25…+30 °С», – розповів під час брифінгу 12 серпня директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

За його словами, спекотлива погода, яка переважала на території України протягом минулого тижня, сприяла значному підвищенню рівня пожежної небезпеки. У Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Івано-Франківській, Львівській областях в окремі дні були встановлені невеликі температурні рекорди за всю історію гідрометеорологічних спостережень.

Водночас, протягом 5-9 серпня дощі, які пройшли у східних, деяких центральних областях та на території Криму, на фоні помірного температурного режиму, сприяли зниженню тут показників пожежної небезпеки. Завдяки дощам, які спостерігалися у західних областях протягом 10-11 серпня, температура повітря на окреслених територіях знизилася на 10 градусів. Найбільше опадів було в окремих пунктах Закарпаття, Львівської, Франківської областей (кількістю 40-60 мм). Унаслідок цього спостерігалися незначні паводки на річках Закарпаття (від 30 до 50 см), найбільші підйоми відмічалися на р. Тиса. Ці паводки покращили гідрологічну ситуацію на Карпатських водоймах, адже останнім часом тут спостерігалися дуже низькі рівні води, які в басейнах деяких річок опустилися нижче історичних значень, характерних для літнього періоду.

Також директор Гідрометцентру підкреслив: зважаючи на те, що протягом найближчих 3-4 днів опади очікуються переважно в західних і частково у північних областях, слід чекати підвищення показника пожежної небезпеки практично в усіх східних, центральних та північних областях (за винятком, можливо, Житомирщини та частково півночі Київської області).

«Отже, літо в Україні триває. Найбільші зміни погодних умов протягом поточного тижня очікуються на заході країни, стабільна ситуація буде у південних, центральних та східних областях», – підсумував Микола Кульбіда.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...