• Головна
  • Рубки догляду в молодих насадженнях: для чого потрібні та як їх проводять
ЛІС
16:56, 7 липня 2023 р.
Надійне джерело

Рубки догляду в молодих насадженнях: для чого потрібні та як їх проводять

ЛІС
Рубки догляду в молодих насадженнях: для чого потрібні та як їх проводять

Ліс – це живий організм, який потребує постійного догляду. У перші роки після садіння та доповнення лісових культур лісівники дбають про молоді насадження, аби вони зростали здоровими та стійкими.

Важливим етапом у формуванні здорового лісу є своєчасне проведення рубок догляду. Їх проводять для того, щоб забезпечити бажаний майбутній склад та продуктивність деревних порід. У молодих насадженнях віком до 20 років проводять два види рубок догляду: освітлення та прочищення.

Молоді дерева у віці до 10 років потребують сонячного світла для фотосинтезу, забезпечення енергії та підтримки росту. Для цього здійснюють рубки освітлення: видаляють другорядні лісові породи, які переважають в рості головну породу, та створюють умови для доступу сонячного світла та поживних речовин.

У віці насаджень від 11 до 20 років проводять рубки прочищення. Таким чином формують оптимальну структуру майбутнього деревостану та забезпечують рівномірне розміщення головної породи дерев по площі.

Лісівники Столичного лісового офісу проводять рубки догляду в молодняках як механізованим, так і ручним способом з використанням спеціальних інструментів. Від початку року на Житомирщині та Київщині такі роботи провели на площі 2,5 тис. га (освітлення - 1 тис. га, прочищення - 1,5 тис. га).

«Рубки догляду є необхідним заходом насамперед під час інтенсивного росту молодих дерев. Саме в цей період ми особливо доглядаємо за молодими насадженнями, адже якісне проведення доглядів за культурами допомагає виростити здоровий ліс», - зазначає директор Столичного лісового офісу Віктор Сахнюк.

Столичний лісовий офіс

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліс #ліси #новини житомира #новини житомирщини #зелені насадження #лісівники #лісничі #ліси житомирщини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...