• Головна
  • У Житомирі презентували дослідження про залученість переселенців у життя громади, — ФОТО
ЄДНАННЯ ЗАРАДИ ДІЇ
15:31, 19 липня 2023 р.
Надійне джерело

У Житомирі презентували дослідження про залученість переселенців у життя громади, — ФОТО

ЄДНАННЯ ЗАРАДИ ДІЇ

Залученість переселенців у життя громади – тема вкрай актуальна й важлива. Питання інтеграції ВПО нині, як ніколи, – «на часі» (ред. як зараз люблять говорити). 

18 липня у Житомирі експерти програми «Єднання заради дії» презентували дослідження локальних політик і програм із залучення переселенців в життя громад.

Варто зауважити, що загалом юристами було опрацьовано майже 200 нормативно-правових документів у 25 громадах 15 областей України. Серед них, звісно ж, і Житомирська. Вона також прийняла чимало переселенців.

Як зауважила координаторка програми "Єднання заради дії" Світлана Прокоф’єва, за результатами вище згаданого дослідження, фахівці програми бачать, що більшість нормативно-правових документів місцевого рівня потребують змін. Мова йде саме про обмеження ВПО безпосередньо в участі місцевого самоврядування. За словами Світлани Прокоф’євої, у місцевих цільових програмах деяких громад обмежено право ВПО на отримання певних соціальних послуг.

«Через відсутність визначення понять "член територіальної громади" та "постійне проживання" є прогалини у законодавстві», - додає координаторка програми «Єднання заради дії».

Нижче ми додаємо й саму презентацію, аби читачі нашого сайту змогли ознайомитися з нею.

Повертаючись до питання потреб ВПО, варто додати, що переселенці позитивно реагують на їх підтримку у Житомирській громаді. Зокрема, Надія, яка є з числа ВПО, розповідає, що контактувала і з представниками місцевої влади, і громади, і з благодійниками. І, варто зазначити, що в жінки склалися лише гарні враження від взаємодії з ними.

Вона також акцентує, що багатьом людям з числа ВПО хочеться бути активними громадянами ТГ, в якій вони проживають, бути залученими в різні процеси та й загалом в життя громади. Бути корисними суспільству, зрештою.

Звичайно ж, потрібно ще більше говорити про проблеми переселенців, адже вони завжди актуальні і нікуди не зникають. 

Директорка департаменту соціальної політики Житомирської міськради Вікторія Краснопір зазначила, що у Житомирській громаді офіційно зареєстровані 13 483 переселенці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#впо #переселенці #новини житомира #новини житомирщини #допомога #пригоди #події #новини #внутрішньо переміщені особи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...