• Головна
  • З Коростишівського КП «Водоканал» стягнуть майже 350 тис грн шкоди, завданої довкіллю
ДЕІ ПОЛІСЬКОГО ОКРУГУ
09:48, 26 липня 2023 р.
Надійне джерело

З Коростишівського КП «Водоканал» стягнуть майже 350 тис грн шкоди, завданої довкіллю

ДЕІ ПОЛІСЬКОГО ОКРУГУ
З Коростишівського КП «Водоканал» стягнуть майже 350 тис грн шкоди, завданої довкіллю

Суд апеляційної інстанції підтримав позицію Інспекції щодо стягнення з Коростишівського КП «Водоканал» майже 350 тис грн шкоди, завданої довкіллю.

Державною екологічною інспекцією Поліського округу на виконання доручення Прем`єр-міністра України щодо здійснення позапланових заходів державного нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони ресурсів та доручення Державної екологічної інспекції України в період з 16.06.2020 по 19.06.2020 проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства України Коростишівським міським комунальним підприємством "Водоканал".

За результатами перевірки виявлено низку порушень вимог природоохоронного законодавства, зокрема з обліку забору та використання води засобами вимірювальної техніки; недотримання встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та винесено Коростишівському МКП "Водоканал" припис про їх усунення.

Також Інспекцією Поліського округу надіслано Коростишівському МКП "Водоканал" претензію про відшкодування збитків, заподіяних водним об'єктам внаслідок скидів забруднюючих речовин зі стічними водами.

У зв'язку з невчиненням дій щодо добровільного відшкодування збитків, Інспекція вимушена була звернутися до Житомирської обласної прокуратури із заявою про вжиття заходів представницького характеру для звернення до Господарського суду з позовом про відшкодування шкоди.

В ході судового розгляду справи представники Коростишівського МКП «Водоканал» активно заперечували проти відшкодування шкоди та у відповідь на обґрунтовану позицію Інспекції та прокуратури про заподіяну шкоду і необхідність її відшкодування, ставили під сумнів усі подані докази. Однак, суд дійшов висновку про законність позовних вимог Інспекції та прокуратури і необхідності їх задоволенню.

Відтак, рішенням суду від 21.04.2023 присуджено до стягнення з Коростишівського МКП «Водоканал» на користь Коростишівської міської ради 348 682,26 грн. шкоди, завданої навколишньому природному середовищу.

Не погоджуючись із ухваленим рішенням, Відповідач подав скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду, в якій просив суд скасувати рішення суду першої інстанції.

Однак 11.07.2023 постановою Північно-західного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Коростишівського МКП «Водоканал» залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

У випадку невиконання Коростишівським МКП «Водоканал» рішення суду в добровільному порядку, Інспекція буде вимушена звернутися до Державної виконавчої служби для примусового стягнення шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу.

У співпраці з органами прокуратури разом відстоюємо право громадян на безпечне навколишнє природне середовище.

Порушники природоохоронного законодавства мають усвідомити – покарання за злочини проти довкілля, які в умовах військової агресії окупантів, виглядають ще більш цинічними, невідворотнє!

Державна екологічна інспекція України

Житомирська обласна прокуратура

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0412 #сайт міста житомира #новини житомирщини #новини житомира #житомиряни #новини #події #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...