
МУЗЕЙ
16:15, 31 липня 2023 р.
Надійне джерело
У Житомирі презентували збірку антології естонської фантастики та виставковий проект «Бурштинове сяйво», — ФОТОРЕПОРТАЖ
МУЗЕЙ
У суботу, 30 липня, в приміщенні експозиції «Космос» за сприяння Посольства Естонії в Україні відбулося відкриття виставкового проєкту «Бурштинове сяйво», який включає презентацію збірки антології естонської фантастики та ілюстрацій до неї відомої естонської художниці Liis Roden.
Про це повідомляє Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова.
Збірка містить 10 фантастичних творів різних відомих естонських авторів. Під час знайомства з якими читач подорожує загадковими лабіринтами далеких планет, літає на драконах, змагається з вікінгами в далекому минулому і спостерігає за відьмами, перевертнями та вампірами.
Видавництво цієї збірки в Україні стало можливим завдяки ініціативі Надзвичайного та Повноважного посла Естонської Республіки в Україні Kaimo Kuusk , який був присутнім на заході.
Діяльність музею сприяє міжнародному культурному обміну, співробітництву закладів культури та освіти України з зарубіжними партнерами. Сьогодні до заходу долучилася завідувач кафедри Германської філології та зарубіжної літератури ЖДУ ім. І. Франка Наталя Астрахан, яка провела невеликий екскурс по розвитку фантастичної літератури.
Ще один заклад, що долучився до сьогоднішньої події – "Книгарня Є". Адміністратор житомирської філії Прищепа Олена поділилася своїми враженнями про книгу та ілюстрації до неї.
В ході дружньої бесіди, після закінчення офіційної частини, було вирішено провести зустріч у книгарні, під час якої читачі могли б поділитися своїми враженнями про книгу.
«Міжнародна діяльність - це невід’ємна і дуже вагома частина роботи Національного музею космонавтики, особливо важлива в воєнний період. Це внесок у формування іміджу України за кордоном», - розповідають в музеї космонавтики.
Такі заходи сприяють обміну ідеями, креативною інформацією та іншими важливими компонентами культури між державами і народами, зміцнюють взаєморозуміння, впливають на характер дружніх контактів та атмосферу між країнами, відіграють важливу роль у досягненні цілей міжнародної співпраці. Це процес комунікації з іноземною аудиторією з метою подолання культурних бар’єрів, пояснення творчих ідей шляхом презентацій культурно-мистецьких проєктів.
З перших місяців повномасштабного вторгнення музей космонавтики відчуває підтримку та допомогу наших міжнародних партнерів, адже ще до війни встановилися дружні стосунки з митцями і музейниками багатьох европейських країн.
У 2022 році до Дня незалежності України у Франції, у м.Тулуза, яке є столицею європейської аерокосмічної промисловості, за сприяння керівництва Cité de l'espace та спонсорської допомоги концерну «Аербас», була відкрита виставка «Україна космічна». Це була перша музейна космічна виставка у Франції.
В цьому році, незважаючи на виклики війни, музей космонавтики продовжив міжнародний виставковий проект з Литовським етнокосмологічним музеєм.
До слова, вже цього тижня там (ред. у вище згаданому литовському музеї) відбудеться відкриття виставки «Сергій Корольов. Шлях до мрії», де відвідувачі зможуть побачити експонати з фондів нашого житомирського музею космонавтики!
Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
04:33
Вчора
15:15
16 квітня
19:20
15 квітня
ТОП новини
Оголошення
12:22, Вчора
3
14:01, 15 квітня
4
live comments feed...