• Головна
  • Про результати реалізації в Житомирській області програми «Власна справа»
ВЛАСНА СПРАВА
10:00, 13 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Про результати реалізації в Житомирській області програми «Власна справа»

ВЛАСНА СПРАВА
Про результати реалізації в Житомирській області програми «Власна справа»

З 01 липня 2022 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» в Україні реалізується програма мікрокредитування «Власна справа».

Метою програми є активізація підприємницької діяльності та стимулювання створення робочих місць. Ця програма передбачає надання мікрогрантів для започаткування або розвитку власного бізнесу у сумі до 250 тис. грн з обов’язковою умовою створення не менше двох нових робочих місць для отримання максимальної суми гранту.

За період з 01 липня 2022 року по 01 липня 2023 року в області заяви на отримання мікрогрантів подали 977 громадян. За результатами їх розгляду Ощадбанком та Житомирським обласним центром зайнятості позитивні рішення Державного центру зайнятості для надання грантових коштів отримали 283​ бізнес-плани зі створенням 624 нових робочих місць.

Фактично за станом на 1 липня 2023 року кошти для реалізації підприємницької ідеї отримали 194 особи на загальну суму 45,5 млн грн, які створили 208 нових робочих місць. Середній розмір мікрогранту – 235 тис.грн.

За сприяння Державної служби зайнятості на нові робочі місця працевлаштовано 140 осіб (у т.ч. 6 – з числа внутрішньо переміщених осіб).

За цей період загальна сума фактично сплачених податків, зборів (обов’язкових платежів) від підприємницької діяльності отримувачів мікрогрантів та єдиного внеску на загальнообов’язкового державне соціальне страхування становила 9,2 млн грн., з яких до місцевих бюджетів із сплачених податків та зборів надійшло понад 5 млн грн.

Серед напрямів діяльності відповідно до бізнес-планів:

  • 37 % – оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів;
  • 18% – переробна промисловість;
  • 18% – тимчасове розміщування й організація харчування;
  • 6 % – сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство.

За ознакою статі серед отримувачів мікрогрантів 98 жінок та 81чоловік, що становить відповідно 55 % та 45 % від їх загальної кількості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#0412 #сайт міста житомира #новини житомирщини #новини житомира #житомиряни #новини #події #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...