• Головна
  • Власна «кухня» водоканалу з різноманітним «меню», або як для житомирян воду «готують»
ВОДОКАНАЛ
11:49, 15 вересня
Надійне джерело

Власна «кухня» водоканалу з різноманітним «меню», або як для житомирян воду «готують»

ВОДОКАНАЛ

На водоканалі є своя «кухня» - і «меню» тут дуже різноманітне!

Так розпочинають свою цікаву розповідь у КП «Житомирводоканал» міської ради.

«Ми вам уже розповідали і показували, у яких «баняках» готуємо гіпохлорит натрію для очищення та знезараження води. Але на цьому водоканалівська кулінарна творчість не закінчується! Наша лабораторія, наприклад, раз на день гонить… водичку, аби виготовити бідистилят. Але давайте по порядку», - говорять комунальники…

«Приготування» води для містян – процес, який складається із багатьох етапів. Один із них – лабораторне дослідження води на різних етапах: від аналізу її складу на етапах забору із водосховищ до спостереження за нею у розподільчій мережі. Для того, аби проводити такі дослідження, – водоканал потребує відповідних реактивів.

Деякі складові до реактивів, які допомагають визначити ті чи інші хімічні, бактеріологічні показники води, у місцевому водоканалі фахівці готують самі. Серед таких – бідистилят води, простими словами – це дистильована в квадраті вода. На основі бідистиляту готуються усі реактиви: для визначення заліза - амоній хлористий, сульфосаліцилова кислота; для визначення нітритів – реактив Грісса тощо.

У кожного реактиву, в залежності від його характеристик, - своє місце на «лабораторній кухні»: одні зберігаються в холодильнику, інші - на поличках у темному місці.

Для того, аби провести усі необхідні лабораторні дослідження води, працівники контрольно-вимірювальної лабораторії використовують 2–3 л води на день (така кількість бідистиляту готується впродовж години).

За інформацією КП «Житомирводоканал» міської ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водоканал #водопостачання #новини житомира #новини житомирщини #адреси #комунальники #робота #бригади водоканалу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...