• Головна
  • Щоб очистити воду з нашого джерела водопостачання, річки Тетерів, нам необхідно більше 60 тонн коагулянту на місяць, — «Житомирводоканал»
ВОДОКАНАЛ
11:00, 17 вересня 2023 р.
Надійне джерело

Щоб очистити воду з нашого джерела водопостачання, річки Тетерів, нам необхідно більше 60 тонн коагулянту на місяць, — «Житомирводоканал»

ВОДОКАНАЛ

Комунальники наповнюють баки коагулятном. 14 вересня для КП «Житомирводоканал» міської ради привезли 23 тонни.

Щодоби для очистки води підприємство витрачає 2–2,5 тонни. Тобто цього запасу фахівцям вистачить на 10–15 діб.

Про це розповіли на Фейсбук-сторінці підприємства.

Чим брудніша вода – тим більше коагулянту потрібно для її очистки. За останні пів століття «річкові» зміни в країні – не на краще. Людство, експлуатуючи природні ресурси, забуває про те, що вони виснажуються. Саме тому більшість річок України страждає від «хронічних захворювань», зумовлених такими забрудненнями, як побутові відходи та сміття, промислові стічні води, хімічні сполуки.

«Для того, аби очистити воду з нашого джерела водопостачання – р. Тетерів – нам необхідно більше 60 тонн коагулянту на місяць, а ще – 30 тонн солі, 300 кг флокулянту тощо. Ці речовини допомагають довести воду, яку ми подаємо містянам, до відповідності Державним санітарним правилам і нормам», - говорять у «Житомирводоканалі».

На підприємтсві акцентують, що ми всі маємо докладати зусиль для мінімізації власного «внеску» у забруднення водойм, адже це – першопричина тієї болісної проблеми, яка хвилює кожного із нас: погіршення якості води у кранах. Як риба гниє з голови, так і ця проблема безпосередньо пов’язана із погіршенням якості води у джерелах водопостачання.

«Для того, аби зменшити антропогенне навантаження на річку, необхідно посилити законодавчі вимоги у сфері захисту водойм: від запровадження заборони на використання фосфоровмісних мийних засобів до введення суворої відповідальності за виведення каналізаційних стоків безпосередньо у водойми; від захисту річок від забруднень на рівні кожного окремого споживача (сміттєвих, хімічних тощо) до зобов’язання усіх промисловців встановлювати на своїх об’єктах локальні очисні споруди», - йдеться в дописі.

Також комунальники дали кілька цінних порад!

На побутовому рівні ми можемо зробити кілька корисних речей, за які нам вдячний буде наш Тетерів:

  • відмовитися від фосфоровмісних пральних порошків та інших мийних засобів (наше здоров'я нам теж буде вдячне, бо що недобре для природи - те не принесе користі і людському організму);
  • перестати використовувати береги річки і унітаз як смітник і викидати-виливати-висипати туди увесь непотріб;
  • підключити своє приватне домоволодіння до каналізаційних мереж у законний спосіб;
  • ощадливо використовувати воду – цей ресурс у нас обмежений.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водоканал #водопостачання #новини житомира #новини житомирщини #адреси #комунальники #робота #бригади водоканалу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...