• Головна
  • Найпопулярніший серед житомирських абітурієнтів факультет відзначає 10-річний юбілей
17:14, 28 серпня 2013 р.

Найпопулярніший серед житомирських абітурієнтів факультет відзначає 10-річний юбілей

Рівно 10 років тому 28 серпня у Житомирському державному університеті ім.І.Франка було створено соціально-психологічний факультет, який наразі за кількістю заяв на вступ від першокурсників являється одним з найпопулярніших факультетів не лише вуз, але й міста.

Зокрема, цьогоріч кількість заяв на5 напрямків факультету перевищила показник у 1300 заяв від абітурієнтів.

Донедавна факультет успішно очолював Олександр Музика і саме йому вдалося зробити СПФ престижним та популярним, пише 1zt.ua.

Нині соціально-психологічний факультет впроваджує один з перших усі найновіші освітні методи, славиться різноманітними акціями та мистецькими заходами, приймає іноземні делегації та проводить міжнародні семінари і конференції. Студенти та викладачі цього факультету неодноразово бували в гостях у своїх іноземних колег та їдуть навчатися чи набиратися досвіду за кордон.

Проте цей навчальний рік після 10 років успішного існування СПФ  розпочне без Музики, адже його запросили на посаду заступника директора з науково-організаційної роботи в Інститут психології ім. Г.С. Костюка НАПН України.

Пропозицію уже екс-декан прийняв, хоча ще в минулому навчальному році балатувався на посаду ректора ЖДУ ім.І.Франка, але викладацький склад повторно підтримав Петра Сауха.

Зараз на соціально-психологчіному факультеті працюють п'ять кафедр: соціальної та практичної психології, загальної, вікової та педагогічної психології, соціальної педагогіки та педагогічної майстерності, економіки та маркетингу, менеджменту та адміністрування.

На п'яти кафедрах факультету працюють 94 викладачі, серед яких 10 професорів, 29 доцентів, 2 молодих викладачів навчаються у докторантурі та 10 – у аспірантурі

Кафедрами факультету було проведено 17 міжнародних конференцій/семінарів, 35 всеукраїнських наукових конференцій та регіональних семінарів. Опубліковано 9 навчальних посібників з грифом МОН України. Винятковими є досягнення у дослідницькій роботі студентів, які 26 разів ставали переможцями Всеукраїнських олімпіад і конкурсів наукових робіт з психології.

На факультеті працює відділення лабораторії психології творчості Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України (керівник – дійсний член АПН України, професор В.О. Моляко). За угодами виконуються спільні проекти з Інститутом соціальної і політичної психології АПН України, з Національним педагогічним університетом ім. М.П. Драгоманова. Налагоджено співпрацю з навчально-науковими закладами Нідерландів, Польщі,Франції, Італії, Казахстану, встановлено науково-освітні зв’язки з Програмою Розвитку ООН. Викладачі та студенти у 2011-2012 р.р. здійснили дві мандрівки до Франції і приймали закордонних гостей у себе. Подорожі в Європу (Польща, Франція, Італія) на СПФ заплановані і на 2013 рік.

Протягом 3 років на базі соціально-психологічного факультету діяв спільний з Італією та Молдовою проект «Протидія торгівлі неповнолітніми в Україні, Італії та Молдові», учасниками якого були представники управління освіти Житомирської міської ради, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також керівники громадських організацій і шкіл. Наразі співпраця з італійцями продовжується – стартував новий спільний з Болонським університетом проект «Шляхи інтеграції та освітньої кооперації в Житомирі. Культурні та освітні підходи і перспективи інклюзії». З 2011 року розпочалася програма обміну досвідом з Державним навчальним закладом м. Шартр (Франція) та Державним навчальним закладом м. Вік-ан-Бігор (Франція). "За цей час студенти та викладачі СПФ уже двічі відвідали Францію. Це чудовий досвід пожити у звичайних французьких родинах, відвідати місцеві підприємства та, звичайно, культурно-історичні пам'ятки. У свою чергу ми, українці, радо зустрічаємо гостей із Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...