• Головна
  • У Житомирі відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності: що відомо
МІСТО
17:36, 26 січня
Надійне джерело

У Житомирі відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності: що відомо

МІСТО

Розвиток енергоефективності, енергозбереження та декарбонізації у всіх сферах економіки громади...

У Житомирі з'явилася платформа для співпраці Держенергоефективності та Житомирської міської ради.

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

Офіс відкрили на Покровській, 4. Тут заохочуватимуть, інформуватимуть, підтримуватимуть практично... Себто допомагатимуть громаді ставати енергоефективнішою та впроваджувати різні сучасні технології.

«Енергоефективність — це важливо, тому вона є одним із пріоритетів для Житомира. В країні війна, складний час…Та на сьогодні енергетична безпека стає ще важливішою. Після нашої Перемоги тільки ефективна економіка та енергоефективні громади зможуть дати можливість бізнесу розвиватися», — говорить Сергій Сухомлин.

Міський голова підкреслює: минулий опалювальний сезон Житомир пережив без відключень електроенергії ще й тому, що у критичний для країни момент спрацювали енергоефективні заходи, що впроваджувалися в нашій громаді до війни.

Житомир сучасний у сфері енергоефективності та знає, що таке "заощаджувати", говорить Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва. І Держенергоефективності разом із партнерами допомагатимуть ставати ще кращими, адже заощаджені в результаті впроваджених заходів кошти спрямовуватимуться на інші важливі потреби, як-от: допомога військовим чи підготовка бізнесу до майбутніх викликів, пов'язаних зі вступом в ЄС. Економічна доцільність є визначальною для впровадження того чи іншого заходу з енергоефективності. Саме у цьому полягає принцип "Енергоефективність передусім".

Окрім економії бюджету, відкриття Офісу матиме ще й інші переваги — комфортні школи та лікарні; нові робочі місця, конкурентний бізнес та ін.

Проєкти та програми з енергоефективності та декарбонізації в різних секторах економіки фінансуватимуться через Фонд декарбонізації, який запрацював із січня цього року та наповнюється за рахунок податку на викиди СО2.

Допомога включатиме чотири напрями:

  • побудова системи управління енергоспоживанням, себто впровадження систем енергоменеджменту, розроблення місцевого енергетичного плану, проведення енергетичної сертифікації будівель, енергоаудитів;
  • створення«подушкиенергетичноїбезпеки»регіону (визначення та використання потенціалу заміщення традиційних видів палива, альтернативне теплозабезпечення, високоефективна когенерація, виробництво біогазу та біометану);
  • залученняфінансовихресурсівдляенергоефективноїтрансформаціїрегіонів (черезмайбутню Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, муніципальні зелені фінанси, міжнародну фінансову допомогу тощо);
  • просвіта та популяризація у напрямку енергоефективності.

Домовленість про співпрацю закріпив меморандум, який підписали міський голова Сергій Сухомлин та Ганна Замазєєва.

Населення, бізнес, комунальний та державний сектори можуть звернутися до Офісу за консультацією щодо зменшення викидів СО2 та заощадливого використання енергії. Це четвертий такий Офіс в Україні та другий на рівні громади.

Житомирська міська рада

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#офіс декарбонізації та енергоефективності #новини житомира #новини житомирщини #місто #житомир #житомирщина #житомиряни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...