ФОТОРЕПОРТАЖ
17:55, 23 травня
Надійне джерело
У День Героїв житомирський Ботанічний сад символічно отримав нову назву!
ФОТОРЕПОРТАЖ
Сьогодні, 23 травня 2023 року у День Героїв, трапилася непересічна подія в житомирському ботанічному саду Поліського національного університету. Символічно, що саме від сьогодні він офіційно отримує нову назву — «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників».
До того ж, на його території сьогодні відкрили Алею Героїв — тут замайоріли стяги всіх бригад ДШВ!
«Наша співпраця з 95-ою бригадою розпочалася давно! На початку повномасштабного вторгнення. У нас діяв Гуманітарний штаб. Ми намагалися всіляко допомагати із закупівлею всього необхідного для військових.
Саме в цій співпраці «народилася» ідея розширити допомогу — перейти безпосередньо до реабілітаційних заходів для захисників. Працювати з тими, хто вже повернувся з війни, наприклад, і з пораненими бійцями», — згадує у вітальному слові під час урочистостей ректор Поліського національного університету Олег Скидан.
Варто зауважити, що на базі Ботанічного саду відбулося вже декілька заходів для воїнів. Там, зокрема, використовувалося гончарство — як спосіб реабілітації. Планується, що подібні події відбуватимуться регулярно.
За словами Олега Скидана, на території, яка знаходиться напроти Ботанічного саду, хочуть зробити своєрідний рекреаційно-реабілітаційний комплекс:
«Він буде використовуватись для відновлення тих, хто повернувся з війни, для лікування поранених. Тож робота в цьому напрямку буде продовжуватись й надалі.
До слова, також ми ініціюємо встановлення табличок з інформацією про кожен підрозділ кожної бригади славетних ДШВ. А нові бригади, які лише з’являються, теж будуть вказуватися. Їх стяги, авжеж, будуть додаватися до тих, які вже існують. А на вході буде встановлено ще й камінний пам’ятний знак.
Підсумовуючи сказане вище, у нас з командуванням ДШВ ще дуже багато планів, які ми разом будемо втілювати в життя на базі Ботанічного саду. І з нашою «95-кою», і з іншими підрозділами».
Довідково. Ботанічний сад наразі відкритий для всіх громадян щовихідних. Працює з 10:00 до 16:00. А для військовослужбовців, як сьогодні повідомив Олег Скидан, він буде відкритий щодня.
Ректор Поліського національного університету додає:
«Ми вже спілкувалися і з військовим шпиталем, що для поранених, які саме проходять реабілітацію, Ботанічний сад повинен постійно бути відчиненим. Вони можуть тут відпочивати, насолоджуватись природою.
Відповідно, й ті заходи, які проводить і наша кафедра психології, і наші партнери, яких ми залучали та ще будемо залучати, доступні для всіх наших захисників. Тож, ми сьогодні відкрили не просто місце під час разової акції — на території Ботанічного саду постійно буде активність, спрямована на допомогу воїнам. Це вкрай важливо і, що головне, — корисно!
Сподіваємось, що Ботанічний стане ідеальним місцем, де воїни зможуть відпочити, набратись сил, трішки забути про страхи війни, які пережили, хоча б ненадовго відволіктись, а також отримати краплинку натхнення»
Військові під час сьогоднішніх урочистостей висловили подяки: директору Ботанічного саду Олені Кузьміних, ректору Поліського національного університету Олегу Скидану, а також проректорам — Юрію Демяненку та Івану Мартинчуку.
Заступник начальника штабу 95-ої окремої десантно-штурмової Поліської бригади Дмитро Нагорянський зазначає:
«Вважаю, що сьогоднішній захід дуже важливий. Передусім, в пам'ять про наших загиблих захисників та захисниць. Ботанічний стане пам’ятним місцем для людей, які сюди приходитимуть. Тішить, що ця локація й надалі буде розвиватись.
Також вже анонсувалося, що тут будуть і зони для реабілітації, і зони для відпочинку. Відповідно, стягів на Алеї Героїв ставатиме все більше, оскільки більшає й бригад ДШВ. На мою думку, Ботанічний стане своєрідним культурним центром! І це дуже потужно!
У Житомирі, на щастя, сьогодні, в День Героїв, багато важливих локацій. Почалося все з покладання квітів на Смолянському військовому цвинтарі, а також до пам’ятника. В пам'ять про загиблих захисників.
Також сьогодні вручали подарунки дітям загиблих військовослужбовців у Шодуарівському парку. Житомир — місто, яке пронизане духом боротьби та перемоги.
Ми всі, прокинувшись щоранку, вже повинні думати, що сьогодні можемо зробити для наближення нашої перемоги. Тільки так. І ніяк інакше. І, авжеж, діяти!»
Представник командування ДШВ В’ячеслав переконаний:
«Обов’язково має відбуватись національно-патріотичне виховання молоді, адже вона — наше майбутнє! Важливе розуміння, що нас нині захищають воїни і їм потрібно допомагати. Хто чим може. Зараз дуже скрутні часи. Але ми обов’язково переможемо, коли будемо об’єднаними!
Сьогоднішня подія важлива й для цивільного населення. Адже у цивільного населення є прекрасна нагода насолоджуватись відпочинком у такій перлині, як Ботанічний сад. Саме на природі ми можемо перезавантажитись, трішки відволіктися, побути подалі від міської метушні.
Тут і алея, і чарівна флора, і прекрасні лебеді. Дуже мальовниче місце! Надзвичайно приємно, що саме сьогодні його офіційно названо на Честь Героїв-Десантників. Житомир не дарма ж вважається столицею десантно-штурмових військ!»
Щиро дякуємо всім нашим захисникам за мирне небо над головою!
Низький уклін кожному, хто нині боронить Батьківщину!
Пам'ятаємо всіх полеглих Героїв, хто віддав своє життя за свободу та незалежність країни.
Сьогодні ми спільно пишемо історію! Історію нашої перемоги та миру для наших дітей. Більше світлин — у фотозвіті!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
16:35
6 листопада
Оголошення
16:40, 2 листопада
19:44, 3 листопада
1
12:42, 4 листопада
live comments feed...