• Головна
  • З початку року на Житомирщині виявлено 76 порушень законодавства про державну таємницю
14:39, 24 вересня 2013 р.

З початку року на Житомирщині виявлено 76 порушень законодавства про державну таємницю

У Житомирській області з початку року СБУ виявила

76 порушень законодавства про державну таємницю

Забезпечення охорони секретної інформації, витік якої створює загрозу безпеці нашої держави, – одне із основних завдань Служби безпеки України.

На його виконання Управління СБ України в Житомирській області здійснює заходи щодо посилення охорони державної таємниці та контролю за обігом документів, що містять службову інформацію.

Як повідомила для сайту прес-група УСБ України в Житомирській області, з початку року у рамках здійснення контролю за станом охорони держтаємниці співробітники УСБУ провели 105 перевірок в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, де циркулює інформація з обмеженим доступом. У їх ході виявлено 76 порушень законодавства у вказаній сфері, 29 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за ознаками статей 212-2 та 212-5 КУпАП, призначено 7 службових розслідувань. За результатами перевірок 16 суб’єктів режимно-секретної діяльності ліквідовано. На адреси керівництва відповідних суб’єктів РСД регіону направлено 93 інформування щодо необхідності усунення виявлених недоліків у сфері охорони інформації з обмеженим доступом.

У Житомирській області нині налічується більше 8 тисяч осіб, які працюють з відомостями, що становлять державну таємницю. Всі процедури перевірки у зв’язку з допуском до неї здійснюють співробітники Управління. Так, цього року його надано 1,5 тисячам громадян. Водночас у зв’язку із відсутністю обґрунтованої необхідності у роботі із секретною інформацією скасовано понад 900 допусків та 240 номенклатурних посад, що невиправдано передбачали надання допуску до державної таємниці.

Інформація обмеженого доступу висуває серйозні вимоги до осіб, які з нею працюють: готовність взяти на себе відповідні зобов’язання і обмеження, неухильне дотримання режиму секретності, належна професійна і спеціальна підготовка. З цією метою і враховуючи, що забезпечення режиму секретності в установах значною мірою залежить від знання і точного виконання посадовими особами вимог нормативно-правових документів, що регламентують роботу із секретною інформацією, упродовж 8 місяців цього року Управлінням СБУ проведено 9 навчальних семінарів з питань охорони держтаємниці, що позитивно позначилось на якості режиму секретності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...