• Головна
  • Учнів Чуднівської гімназії відіслали до тюрми навмисно
екскурсія
11:57, 1 жовтня 2013 р.

Учнів Чуднівської гімназії відіслали до тюрми навмисно

екскурсія

Тематичний урок «Кримінальне право: злочин і покарання» для учнів Чуднівської загальноосвітньої гімназії продовжився екскурсією до установи виконання покарань. Таким нестандартним методом міліціонери місцевого міськвідділу вирішили допомогти зрозуміти підліткам необхідність визнання та дотримання ними суспільних правових норм.

Як повідомили в СЗГ УМВС України в Житомирській області, ефективність проведення правових уроків працівниками міліції сьогодні визнають і педагоги, і самі учні. Відтак жвава дискусія на тему «Кримінальне право: злочин і покарання» розгорнулась під час зустрічі правоохоронців з старшокласниками Чуднівської загальноосвітньої гімназії, що на Житомирщині.

- У багатьох з цих дітей, на жаль, уже є свій власний досвід, пов’язаний з правоохоронною системою. Це не обов’язково вчинене правопорушення, у більшості – складні життєві обставини, зумовлені невирішеними проблемами дорослих, - прокоментував перший заступник начальника Чуднівського РВ УМВС України в Житомирській області Володимир Богатков, який і пояснював дітям різницю у поняттях між правопорушеннями та злочинами, а також ступені відповідальності за їх вчинення.

- Найбільш несподіваним для мене сьогодні відкриттям було, що кримінальний проступок і злочин – це різні поняття карного кодексу, - поділився з нами один з школярів. – Про це не знали і більшість моїх друзів.

Переконливим підтвердженням теоретичної частини зустрічі стала екскурсія до Житомирської установи виконання покарань, куди дітей запросили, аби наочно продемонструвати наслідки протиправних діянь. Попри підлітковий нігилізм та хлопчакову браваду, враження від таких відвідин у всіх учасників були дуже сильними.

Зайшовши на територію установи, діти були сповнені особистих позитивних емоцій та несподівано активних вчинків, однак з кожним кроком у дворі, а тим більше приміщеннях тюрми, емоції стали все більш прихованими, а гнітюче враження умов ізоляції та позбавлення волі справляло неабиякий ефект небажання потрапляти сюди.

- Пацаны, здесь нечего делать, не попадайте сюда, - спостерігаючи за екскурсією старшокласників, через двері камери викрикнув один із засуджених, до речі неповнолітніх.

18 років цьому хлопцеві виповниться тут, а він уже рік знаходиться у тюрмі і відбуває покарання за банальну крадіжку.

- Інколи один нерозважливий крок впливає на все подальше життя, тож такі зустрічі з правоохоронцями допомагають попередити необдумані вчинки, продиктовані неадекватними емоційними поривами підлітків, - поділилась враженнями вчитель правознавства Чуднівської загальноосвітньої гімназії Тетяна Яковець, - а подібні екскурсії залишаються у пам’яті дітей, певно, назавжди, а отже, сприятимуть попередженню можливих негативних проявів у їх поведінці.

PM495image002

 

PM683image003

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...