• Головна
  • Фельдшерсько-акушерські пункти на Житомирщині надаватимуть долікарську медичну допомогу
12:14, 7 жовтня 2013 р.

Фельдшерсько-акушерські пункти на Житомирщині надаватимуть долікарську медичну допомогу

Першочерговими завданнями медичної реформи Президент України Віктор Янукович визначає модернізацію системи первинної допомоги та створення системи закладів з надання екстреної допомоги.

 Зокрема, це стосується перебудови системи інформаційно-аналітичної служби, впорядкування документообігу та формування реєстрів – пацієнтів, лікувальних закладів, кадрів. Так, завдяки медичній реформі у селах і селищах міського типу відкриваються фельдшерсько-акушерські пункти, які покликані виконувати лікувально-профілактичну, санітарно-епідеміологічну роботу, а також санітарно-освітню роботу серед населення, про це повідомляє прес-служба обласної адміністрації.

 В умовах сільської місцевості спостерігається зниження захворюваності та смертності дітей раннього віку, яке багато в чому залежить від правильної організації профілактичної роботи з дітьми в межах діяльності фельдшерсько-акушерського пункту.

4 жовтня в селі Троща Чуднівського району відкрили фельдшерсько-акушерський пункт, який надає медичну допомогу близько 900 жителям. Очолює заклад Юрій Дмитрук.

 Приміщення, в якому знаходився медичний заклад, вкрай потребувало ремонту. Тому одним із пунктів програми соціального і економічного розвитку села було записано проведення ремонту частини приміщення сільського клубу під ФАП. З цією метою з бюджету сільської ради було спрямовано 60 тис. грн. Проте цих коштів не вистачило, аби завершити ремонтні роботи. За допомогою керівництво ФАПу звернулося до місцевого господарства ТОВ «Аграрний фонд Терещенка», яке й виступило основним спонсором реалізації цього проекту. На виділені кошти були придбані газові конвектори. Із 15-ти приватних підприємців, які зареєстровані на території села, – 8 надали допомогу у відновленні ФАПу. Всі роботи виконувалися власними силами.

Під час відкриття фельдшерсько-акушерського пункту в Трощі голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук зазначив, що місцеві жителі менше говорять, а більше роблять.

«Приїжджаючи на свою малу батьківщину, на землю, де я зростав і навчався, складається приємне враження про те, що тут люди менше балакають, а більше роблять, – зауважив Сергій Миколайович. – Я не побачив у районі сердитих і брутальних людей, які «хапають за полу» і кричать «допоможи». Я задоволений роботою голів районної ради та районної адміністрації, адже вони разом злагоджено працюють. Мені б дуже хотілося, аби люди більше помічали доброго, і на основі цього рухалися вперед, тому що на негативі неможливо помітити світлого».

 Реформа охорони здоров’я, за словами керівника Житомирської області, передовсім потрібна для того, аби ми вчилися доглядати себе та не чекали постійної безкоштовної допомоги. Чинна влада сподівається на те, що з відкриттям в області фельдшерсько-акушерських пунктів населення зможе отримати долікарську медичну допомогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...