шахрайські схеми
12:05, 9 жовтня 2013 р.
Правоохоронці застерігають житомирян від «дармових» кредитів
шахрайські схеми
Оголошення на вулицях та в транспорті, реклама в поштових скриньках, нав’язливі повідомлення в мережі Інтернет просто рясніють пропозиціями отримати «швидкий» кредит, без довідки про доходи, під низькі відсотки та на будь-яку суму. Будьте обережні! Частина з них анонсують шахрайські схеми.
Про це застерігає громадян СЗГ УМВС України в Житомирській області.
Підприємливі ділки, які вже давно за своїми здібностями перевершили відомого Остапа Бендера, мають в арсеналі цілий набір хитрощів, аби захопити у свої тенета чим більше довірливих громадян. Деякі з них під виглядом діяльності фінансових установ з надання позик, налагоджують практично бездоганну схему виманювання грошей.
Зацікавленому клієнту пропонують вкрай вигідний кредит, на словах гарно розповідаючи про абсолютно необтяжливі умови договору. Коли відвідувач, захоплений чудовими перспективами, ладен погодитися на всі умови та втрачає пильність, йому подають на підпис договір, роздрукований на декількох аркушах дрібним шрифтом. Випромінюючи доброзичливість, працівники офісу запевнять про абсолютно прозорі умови та спонукають негайно підписати папери.
Цинізм та жага наживи ошуканців доходить до того, що вони переконують клієнтів одразу ж внести певні кошти у якості погашення позики, яку ті ще навіть не отримали. Сума такого внеску коливається від декількох сотень до 3-5 тисяч гривень.
Лише коли клієнтам, котрі очікують на одержання бажаної суми, нагадують про те, що настав час платити гроші за умовами договору, вони починають розуміти, що потрапили у неприємності. Адже доводиться віддавати власні заощадження, навіть не отримавши ні копійки з позики. Ось тоді й виявляється, що за умовами договорів вони просто стали у чергу на кредит, вірогідність отримання якого дорівнює шансам виграти в лотерею. Натомість кошти сплачувати треба щомісяця, незалежно від того, хто став щасливчиком.
Намагаючись розірвати договір, звинувачуючи працівників таких установ у шахрайстві, ошукані люди звертаються до правоохоронних органів.
Як прокоментував перший заступник начальника УМВС України в Житомирській області Василь Дячук, сучасні шахраї гарно знаються у юридичних та фінансових тонкощах, а тому, навіть прочитавши договір, не кожен зможе зрозуміти, в чому саме полягає каверза. Часто трапляється так, що людина, яка нерозважливо поставила підпис, не може ніяким чином оскаржити угоду, адже добровільно погодилася з усіма умовами. Необачний вчинок обертається фінансовою кабалою.
Варто знати, що часто шахраї ведуть свої нечесні справи під вивіскою кредитних об’єднань чи спілок. Разом з тим, діяльність справжніх кредитних спілок з початку 2013 року ліцензується та контролюється державою. Якщо установа не має такої ліцензії – вона працює незаконно. Швидше за все тут запропонують взяти участь у програмі, учасники якої сплачують внески, очікуючи в черзі на отримання позики. Фактично, це звичайна фінансова піраміда.
Як же вберегтися від подібних неприємностей?
У разі укладання кредитного договору – не поспішайте його підписувати, уважно прочитайте усі пункти, особливу увагу звернувши на написи дрібним шрифтом. У разі сумнівів або якщо ви самостійно не можете розібратися в усіх тонкощах угоди, попросіть копію договору, не підписуючи його, та проконсультуйтесь з фахівцями.
Зверніть увагу й на кредитну ставку. Зазвичай справжні кредитні спілки, що надають позики за привабливими умовами, страхуються від нечесних клієнтів високими відсотками, які можуть становити понад 30% від потрібної суми.
Обов’язково уточніть та отримайте документальне підтвердження, за що саме ви сплачуєте так званий перший внесок. Під приводом того, що це обов’язкова умова отримання кредиту, насправді вам можуть оформити договір страхування життя або взяти оплату за надання інформаційних послуг.
Зберігайте усі чеки про оплату, навіть якщо взятий кредит вже повернуто. Інколи трапляються ситуації, коли нечесні ділки намагаються звинуватити клієнтів у неповному розрахунку або несплаті відсотків тощо.
Не залишайте особисті документи у працівників установи, які, через певні причини, обіцяють оформити угоду пізніше. У такому разі ви ризикуєте отримати справжній банківських кредит на власне ім’я, навіть не здогадуючись про це. Крім того, ваші документи можуть використати і під час реалізації інших шахрайських схем.
Обираючи фінансову установу, поцікавтеся, чи має вона право на здійснення такого роджу діяльності (наявність ліцензії). Не завадить дізнатися, як довго вона існує, які є про неї відгуки (спробуйте пошукати інформацію в мережі Інтернет). Деякими ознаками серйозної діяльності сучасної компанії є офіційна веб-сторінка, діючі номери стаціонарних телефонів, реальна юридична адреса та пристойний офіс.
Будьте уважні та помірковані у всіх фінансових справах, аби уникнути неприємностей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:38
21 січня
ТОП новини
Оголошення
17:31, Вчора
10:36, 16 січня
17:31, Вчора
17:31, Вчора
live comments feed...