• Головна
  • Козацька ідея й нині потужно розвивається в Україні та на Житомирщині
свято
14:58, 14 жовтня 2013 р.

Козацька ідея й нині потужно розвивається в Україні та на Житомирщині

свято

Пресвята Богородиця з давніх часів вважалася покровителькою українського народу та славного війська козацького. З вірою та надією до неї молитовно зверталися наші пращурі, покладаючись на її материнське заступництво.

 Для українців козацтво завжди було взірцем військової доблесті, честі, мудрості та лицарської відваги. У неспокійні часи іноземних вторгнень українські козаки міцно обороняли віру, мораль та звичаї свого народу, стояли на захисті державницьких традицій України.

 Слава про їхні звитяги ширилася на весь світ. Міцне козацьке коріння мали відомі шляхетні діячі національного відродження та визвольного руху України.

 З Днем українського козацтва, а також великим православним святом Покрови Пресвятої Богородиці жителів Житомирщини привітав голова обласної ради Сергій Рижук.

 "Козацька ідея й нині потужно розвивається в Україні та на Житомирщині зокрема. Нащадки війська козацького активно працюють над втіленням у життя найкращих мрій своїх предків. Тож, щиро зичу усім Вам добра, справжнього козацького  здоров’я, завзяття та усіляких гараздів, адже Козацькому роду нема переводу!"

 Нагадаємо, перший потужний спалах відродження власної державності припав на добу Козаччини. Друга спроба створити державу за козацькими традиціями демократизму і рівності робилася в період революційних змагань 1917–1920 рр. Третя – вже в наш час.

 Наприкінці 80-х рр. XX ст. інтерес до свого минулого та генетична пам'ять поряд з активізацією політичного життя в Україні спричинили виникнення козацьких громадських утворень: Козацького земляцтва (1984), що у 1989 р. перетворилося на Донецький курінь українського козацтва; спортивної школи козацького мистецтва «Бойовий гопак» у Львові (1985); Запорізького козацького товариства «Запорозька Січ» (1990); «Козацького товариства Київщини» (1990) та ін. Влітку 1990 р. відбулося святкування 500-річчя від дня першої писемної згадки про українських козаків. Особливим розмахом відзначалися урочисті заходи на о. Хортиця в Запоріжжі та с. Капулівка на Січеславщині. Це дало поштовх до створення цілої низки регіональних організацій українського козацтва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...