• Головна
  • У Житомирі науковці з України, Росії та Польщі дискутували про мистецьку драму
фото
10:46, 29 жовтня 2013 р.

У Житомирі науковці з України, Росії та Польщі дискутували про мистецьку драму

фото

Наприкінці минулого тижня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка на базі ННІ іноземної філології відбулися ІV Драматургічні читання – Міжнародна наукова конференція «Драма як життя. Життя як драма».

Організаторами наукового заходу виступили науково-творчий комплекс «Драматургія» кафедри германської філології та зарубіжної літератури ННІ іноземної філології університету, а співорганізаторами – Товариство науковців і діячів культури ЕPІSТЕМЕ (м. Краків, Республіка Польща), Академія Іґнатіанум (м. Краків, Республіка Польща) та Папський університет Яна Павла ІІ (м. Краків, Республіка Польща).

Окреслюючи перспективи роботи конференції, завідувач кафедри германської філології та зарубіжної літератури Олександр Чирков зауважив, що за своїм походженням драма виходить з життя і як рід літератури дає простір для дослідження будь-якій гуманітарній науці. «Все наше життя – це суцільна драма. І з цієї драми ми беремо все те, що хочемо і можемо, в мистецтво. Справжні митці вбираються в тоги філософів і в одежу мови», – сказав засновник драматургічних читань.

«Все наше життя – це суцільна драма. І з цієї драми ми беремо все те, що хочемо і можемо, в мистецтво. Справжні митці вбираються в тоги філософів і в одежу мови»

Цьогорічна зустріч, яка тривала протягом двох днів, пропонувала широке коло питань для розмов, дискусій і наукових відкриттів фахівців. Так, на обговорення науковців було винесено питання драми як протовиду мистецтва, місця драми в семіотиці й порівняльному літературознавстві, жанрових пошуків сучасних драматургів, невербальної мови драми, драми як метавиду мистецтва та багато інших.

Варто зауважити, що закордонні учасники у ході роботи драматургічних читань неодноразово наголошували на важливості заходу. Зокрема директор Товариства науковців і діячів культури EPISTEME (м. Краків, Польща)Кшиштоф Дуда зазначив: «Тема філософії драми дуже популярна у Кракові. Ми сподіваємося на подальшу плідну співпрацю і в культурному, і в науковому плані із Житомирським державним університетом імені Івана Франка». А член Асоціації істориків Воронезького державного університету, засновник Фонду ім. О. Хованського (м. Воронеж, Росія)Андрій Ростошинський зауважив, що конференція в ЖДУ імені Івана Франка – це важлива подія для культури усіх слов’янських країн.

«Драматургічні читання – 2013, які вчетверте відбулися у ЖДУ імені Івана Франка, не лише зміцнили давні приятельські взаємини у науковому колі літературознавців, мовознавців, і театралів з України, Росії та Польщі, а й дозволили усім учасникам пізнати нові аспекти мистецької драми, такої ж справжньої, як і саме життя», - підсумував дводенну роботу конференції ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

Матеріали ІV Драматургічних читань – Міжнародної наукової конференції «Драма як життя. Життя як драма» будуть опубліковані в наступному номері науково-культурологічного часопису EPISTEME (м. Краків, Польща).

Dr_1

 

Dr_3

 

Dr_4 - копия

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...