фото
15:26, 1 листопада 2013 р.
У Житомирі триває робота виїзного розширеного засідання Українського союзу промисловців та підприємців
фото
1 листопада 2013 року до Житомирщини приїхали підприємці та промисловці з усіх регіонів України. Представники бізнесу зібралися в рамках виїзного розширеного засідання Правління Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП) під головуванням Президента УСПП Антолія Кінаха. Участь у засіданні беруть голова облдержадміністрації Сергій Рижук та голова обласної ради Йосип Запаловський.
Правління УСПП обговорює переваги, ризики та перспективи для економіки держави із започаткуванням зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. На порядок денний винесені питання обговорення вільної торгівлі України з ЄС, а також робочі питання УСПП щодо прийому у члени союзу, діяльності віце-президентів УСПП, про зміни у складі Правління та ін. Загалом участь у розширеному засіданні бере 291 учасник, з яких 86 чоловік – члени Правління УСПП.
Питання інтеграції України в європейський простір відображає стратегічні інтереси держави. Угода про асоціацію – частина національної стратегії розвитку, де ключовими є цінності демократії, рівності перед законом і неупередженості його застосування, верховенства права, людської гідності, створення умов для вільної економічної діяльності кожної особи та підприємства, забезпечення реального функціонування місцевого самоврядування. На цьому наголосив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, виступаючина розширеному засіданні Правління УСПП «Вільна торгівля України з ЄС: переваги та ризики для економіки».
Анатолій Кирилович відзначив високі результати роботи, які за два останні роки демонструє Житомирська область, підкресливши, що регіон займає лідируючі позиції у державі за індексом промислового виробництва: «Це приклад для інших областей і результат вміння використовувати промисловий, кадровий потенціал, постійні комунікації з бізнесом, громадськістю».
Керівник УСПП підкреслив незворотність стратегічного вибору євроінтеграційного напрямку. Серед найбільших переваг вільного ринку з Європою – підвищення доступності ринку ЄС для українського бізнесу за рахунок зниження митних тарифів; обмін досвідом, технологіями та гармонізація вітчизняних стандартів до європейських норм; збільшення прямих іноземних інвестицій. Тому, за словами Анатолія Кінаха, замість дискусій щодо вибору України потрібно переходити до відпрацювання заходів, які сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності, захищеності внутрішнього ринку держави. У протилежному випадку Україна може стати сировинним додатком розвинених країн.
Вага ЄС у зовнішній торгівлі України складає 27%, а частка прямих іноземних інвестицій з Європейського Союзу до України наближається до 70%. Співпраця з ЄС означатиме для нашої держави ще більший доступ до інвестицій, до передових технологій.
В той же час існує й ряд ризиків. Це, перш за все, зростання конкуренції на внутрішньому ринку; виникнення додаткових витрат, пов’язаних із адміністративними та правовими змінами в державі, а також переходом виробництв на стандарти ЄС; зростання вартості сировини внаслідок скасування експортних мит для деяких галузей промисловості (легкої, харчової, металургійного виробництва).
При створенні зони вільної торгівлі між Україною та ЄС найбільше може постраждати машинобудівна галузь економіки, вважає Анатолій Кінах, продукція якої є більш затребуваною на ринку Російської Федерації та країн СНД. Окрім того, машинобудівна галузь є одним із лідерів фізичного та морального зносу основних фондів, що зробить її неконкурентоспроможною порівняно із європейською продукцією. Значна частка представників бізнесу не вірять в спроможність вітчизняної продукції конкурувати на ринку європейських країн або взагалі не бачать місця своїм товарам на ринку ЄС.
Саме тому, впевнений Анатолій Кінах, Уряд повинен мати чіткі плани економічних дій щодо створення умов рівноправної конкуренції, з глибокими техніко-економічними розрахунками результатів та ризиків вільної торгівлі, заходами з мінімізації загроз, пошуком компенсацій, створення податкових, інвестиційних стимулів до модернізації. «Впевнений, в нас вистачить мудрості і волі йти обраним шляхом», - резюмував очільник Українського союзу промисловців і підприємців.
У рамках розширеного засідання була проведена церемонія нагородження за участі Анатолія Кінаха. Почесне звання заслуженого машинобудівника України отримав Євген Черняк, подяками Прем’єр-міністра України нагородили Юрія Кайдаша, Івана Лукашенко, Ніну Ляшенко, Валерія Несторова. А керівник Житомирського регіонального відділення УСПП Володимир Балицький отримав посвідчення помічника-консультанта народного депутату України Анатолія Кінаха.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:26
2 листопада
15:05
2 листопада
12:15
2 листопада
Оголошення
20:14, 27 жовтня
1
16:18, 2 листопада
3
09:40, 26 жовтня
live comments feed...