• Головна
  • Інфраструктура Житомирської області готова до реагування на випадок виникнення надзвичайних ситуацій
підготовка
15:04, 25 грудня 2013 р.

Інфраструктура Житомирської області готова до реагування на випадок виникнення надзвичайних ситуацій

підготовка

25 грудня відбулося чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Миколи Олещенка. У його роботі взяли участь представники управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Житомирській області, департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації, департаменту фінансів та заступники голів райдержадміністрацій.

Як повідомляє прес-служба облдержадміністрації, Микола Олещенко наголосив на тому, що система запобігання і реагування на надзвичайні ситуації Житомирщини повністю готова до безперебійної роботи. За його словами, на території області нещодавно завершилися командно-штабні навчання за участю представників Міністерства надзвичайних ситуацій України. Вони довели, що рятувальники вміють оперативно реагувати та можуть надавати своєчасну й кваліфіковану допомогу населенню. Микола Миколайович розповів про те, що усі заходи, які спрямовані на забезпечення безпеки людей цього року в регіоні забезпечені належним фінансуванням. Таким чином, за оцінкою фахівців Міністерства надзвичайних ситуацій, інфраструктура Житомирської області готова до реагування на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

Перший заступник голови облдержадміністрації акцентує увагу на потребі забезпечення працівників усіх підприємств області необхідними засобами індивідуального захисту, особливо якщо мова йде про заклади підвищеної небезпеки.

Микола Олещенко зазначив, що на Житомирщині підтримуються ініціативи Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення належних умов для розвитку підприємництва. При цьому, як наголосив посадовець, виробництво не повинно нести загрози для життя і здоров’я людей.

На засіданні обласної комісії розглядалися питання про хід виконання заходів щодо знешкодження вибухонебезпечних предметів на території області у 2013 році, про стан функціонування та обладнання на об’єктах підвищеної небезпеки автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення, про стан виконання комплексного плану заходів із забезпечення техногенно-екологічної безпеки на хімічно небезпечних об’єктах області на 2008 – 2013 роки, про стан створення, накопичення та використання матеріального та технічного резервів, про створення та роботу підрозділів місцевої і формувань добровільної пожежної охорони, про проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) у 2013 році та завдання на 2014 рік, про забезпечення працівників хімічно небезпечних об’єктів, непрацюючого населення, яке потрапляє в прогнозовану зону хімічного забруднення, працівників підприємств, що розташовані у зоні можливого хімічного забруднення засобами індивідуального захисту. Окрім цього, на комісії було затверджено План дій департаментів, управлінь облдержадміністрації, обласних управлінь, установ, організацій, райдержадміністрацій, міськвиконкомів щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2014 році, перелік потенційно небезпечних об’єктів, хімічно небезпечних об’єктів адміністративно-територіальних одиниць області та План роботи обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2014 рік.

Підсумовуючи результати роботи служб, відповідальних за техногенно-екологічну безпеку у 2013 році, варто звернути увагу на те, що у поточному році сапери очистили 47 га території області від вибухонебезпечних предметів, а всього вилучено 827 одиниць сучасних боєприпасів та часів Великої Вітчизняної війни. На Житомирщині на разі функціонує 146 об’єктів підвищеної небезпеки. Всього в регіоні діє 27 хімічно небезпечних об’єктів, з яких 3 призупинили свою діяльність у поточному році, а 4 виключені із такого переліку. При цьому, спостерігається суттєве зменшення рівня використання хлору на підприємстві «Бердичівводоканал». У нашій області зареєстровано 1180 захисних споруд цивільного захисту, з яких 31% пройшли технічну інвентаризацію у поточному році.

Учасники чергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій висловили переконання, що Житомирська область розпочне наступний рік без людських жертв та надзвичайних ситуацій, оскільки всі служби, управління та департаменти різних рівнів постійно координують свою роботу та працюють над створенням безпечних умов життєдіяльності кожного мешканця нашого регіону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...