• Головна
  • Єврейська громада Бердичева відсвяткувала Пурим
12:26, 21 березня 2011 р.

Єврейська громада Бердичева відсвяткувала Пурим

Олег Сухацький, помічник рабина єврейської месіанської громади «Яхад»: «Пурим – это древний празник, его события изложены в Библии, в книге Есфирь. Все это реально происходило во времена царя Ахашвероша. Его первый премьер-министр Аман хотел уничтожить весь народ. Бог незримо, но явно избавил людей от погубления».

За те, що очільник єврейської громади Мордехай не бажав кланятися першому міністру Персії Аману, той вирішив знищити всіх іудеїв. І навіть отримав на це «добро» від правителя країни царя Ахашвероша. Щоб визначити дату масового знищення, міністр кинув пур – жереб, який випав на місяць Адар. Проте Аман не знав, що дружина царя Естер також була єврейка. Дізнавшись про смертельну загрозу, котра нависла над її народом, жінка, ризикуючи власним життям, без запрошення зайшла в апартаменти чоловіка і почала благати в нього помилування. Цар наказав повісити свого підступного міністра, а дата, котра могла бути траурною, перетворилась на святкову. Також Пурим став чи не єдиним днем, під час якого звеличується жінка.

Щодо традицій святкування, то обов’язковими елементами Пуриму є обрядова їжа «вуха Амана» - пиріжки трикутної форми з маком, лотереї, і театралізовані дійства. В останніх прийнято, щоб чоловічі ролі виконували жінки, і навпаки. Члени єврейської месіанської громади «Яхад» неабияк потішили присутніх жартівливою виставою на тему історичних передумов свята. Самі написали сценарій і максимально наблизили його до сучасності, так у мешканців стародавньої Персії з’явився інтернет, телебачення і мобільні телефони.

Людмила Сухацька, режисер театру «Пуримшпіль»: «Мы придумывали сценарий про крохам. Что-то заимствовали с разных сюжетов, кинофильмов, смешных бытовых историй, молодежного сленга. И так получился веселый, непрофессиональный спектакль для радости других».

Також у Пурим слід виконувати заповіді, котрі символізують радість євреїв, спасенних від загибелі. Цього дня слід читати книгу Естер, надсилати подарунки друзям та рідним, приділяти увагу бідним, а також дозволяється вживати багато спиртного.

Єврейська громада Бердичева відсвяткувала Пурим, фото-1
Єврейська громада Бердичева відсвяткувала Пурим, фото-2
Єврейська громада Бердичева відсвяткувала Пурим, фото-3
Єврейська громада Бердичева відсвяткувала Пурим, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...