Дочинець у Житомирі: “Я більше вірю дон Кіхоту, ніж людині, яка нині керує нашою країною”

30 січня в Житомирській обласній науковій універсальній бібліотеці імені Олега Ольжича відбулося справжнє свято для тих, хто захоплюється сучасною українською літературою. Цікавий і змістовний захід об’єднав у собі три події: презентацію книги Людмили Журавської «У пошуках грибного царства» та зустріч із номінантом на Національну премію України імені Тараса Шевченка в 2014 році Мирославом Дочинцем і засновником видавництва «Апріорі» Юрієм Ніколишиним.

На зустрічі в обласній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича Мирослав Дочинець говорив про своє бачення євромайдану. Він зауважив, що це не війна проти влади чи Кремля, а згусток енергії.

“Це боротьба двох світоглядів: демократичного, сповненого європейськими цінностями, і “совку”, - сказав Дочинець.

І додав, що людину можна знищити фізично, політично, але не духовно.

“От ми говоримо, що молодь не читає, не співає, не танцює гопаки, але сама вона вийшла на вулиці висловити протест”, - поділився роздумами митець.

Називає Україну провінційною і радить збагачуватися духовно.

“Нас більше цікавить, хто буде наступним президентом, живемо від виборів до виборів. А давайте думати, що буде з Україною за 5-10 років”, - звернувся він до присутніх.

І додав, що більше довіряє літературному персонажу дон Кіхоту, ніж людині, яка нині керує країною.

 Мирослав Дочинець відомий серед читачів завдяки своїм творам про карпатського мудреця Андрія Ворона. Остання його книга «Світован» цього року номінується на Національну премію України імені Тараса Шевченка. Саме вона є своєрідним логічним завершенням трилогії про довгожителя, який прожив складне й насичене життя і помер у 104 роки від нещасного випадку. Перший твір про цього героя «Многії літа, благії літа» вже став бестселером серед українських читачів, загальний тираж якого становить понад 300 тис. примірників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі