17:20, 5 лютого 2014 р.
За добу на Житомирщині з відмороженням госпіталізували 4 людини
Протягом минулої доби до лікарень Житомирської області з різними ступенями відмороження госпіталізовано 4 людини.
Двоє з яких госпіталізовано до хірургічного відділення Черняхівської центральної районної лікарні з діагнозом: відмороження пальців стопи. Ще двоє постраждалих госпіталізовано до Володарсько-Волинської та Коростишівської ЦРЛ відповідно. Більшість пацієнтів постраждали через зловживання алкоголем. Не оцінивши одразу усю серйозність травми, тепер їм доведеться відновлюватись на лікарняному ліжку. Про це сайт повідомили в У ДСНС у Житомирській області.
Найважчої травми зазнав мешканець с. Вільня Коростишівського району. За словами 26-річного чоловіка він заночував на роботі. На ніч випив заспокійливого та заснув. В приміщенні було прохолодно. Прокинувшись, він відчув оніміння руки, а пізніше і біль в ногах. Запанікувавши, потерпілий відправився до центральної районної лікарні, де лікарі встановили йому діагноз: відмороження 3-4 ступеню правої кисті та нижніх кінцівок. При такому ступені враження без хірургічного втручання не обійтися. Наразі основним завданням лікарів залишається зберегти руку пацієнта.
Останніми днями на дворі дещо потеплішало. Однак не варто розслаблятися. Не треба поспішати ховати теплий одяг на полиці, а краще прислухатись до порад спеціалістів у цей період. Про усю небезпеку, що несе в собі відмороження розповідає лікар-комбустіолог Центру опіків та пластичної хірургії Сергій Ковалевський.
Ступені відмороження
- Відмороження поділяється на 4 ступені. Перший характеризується побілінням та онімінням (мурашки бігають по шкірі). Зайшовши у тепле приміщення, в людини відновлюється чутливість в кінцівках, а також з’являються біль і посиніння. При другому ступені до попередніх симптомів додається поява пухирів із прозорим вмістом. Третій ступінь є початком некрозу м’яких тканин та появи пухирів із вмістом синього чи кров’янистого забарвлення. Четвертий – глибина ушкодження тканин така, що некротизуються кістки.
Перша допомога при відмороженні
- Відчувши холод, найкращий варіант – зайти у тепле приміщення. Якщо вже такої змоги немає, то треба окутати вражені кінцівки якимись підручними засобами. Тобто робиться термоізоляційний кокон з вати, марлі тощо. Після чого все рівно треба дістатися до найближчого теплого місця. Там необхідно пити багато теплої рідини: чай, компот, морс. При найпершій можливості обов’язково звернутися за допомогою до лікарів.
Попередити замерзання може просторий одяг – він сприяє нормальній циркуляції крові. Хибною є думка, що чим більше одягу ви на себе вдягнете – тим тепліше буде. Між шарами одягу краще залишати прошарок повітря. Він утримує тепло. Те ж саме стосується і взуття. Воно не має бути тісним. Для того, щоб зігрітися, слід покращити циркуляцію крові. Це можна зробити розтираючи змерзлі кінцівки або просто ворушачи пальцями. Крім того, у взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати шерстяні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими.
Варто нагадати, що на території Житомирської області функціонує 202 пункти обігріву населення. Усі вони працюють цілодобово, тому кожен бажаючий може отримати допомогу там у будь-яку пору доби. Хоча, без сумніву, найкращий спосіб уберегтися від переохолодження – максимально утриматися від виходу на вулицю і не залишати приміщення без зайвої потреби. Бережіть своє здоров’я!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:38
21 січня
ТОП новини
Оголошення
10:36, 16 січня
10:29, 10 січня
10:44, 20 січня
17:31, Сьогодні
10:29, 10 січня
live comments feed...