• Головна
  • На Бердичівщині дитина-сирота отримала право на спадщину
09:02, 6 лютого 2014 р.

На Бердичівщині дитина-сирота отримала право на спадщину

За результатами розгляду подання, внесеного Бердичівською міжрайонною прокуратурою директору «Бердичівської загальноосвітньої школи-інтернат», вжито заходів щодо поновлення прав дитини-сироти на спадщину.

Як повідомили в прес-службі прокуратури Житомирської області, було установлено, що опікуном дитини протягом 2010-2012 років, а в подальшому службовими особами інтернату, де виховувалась дитина, у порушення вимог чинного законодавства, не проведено належним чином роботу щодо захисту майнових прав дитини-сироти, зокрема, не підготовлено документи для оформлення спадщини.

Тринадцятирічна сирота має право успадкувати земельну ділянку (пай) загальною площею понад 4 га із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що перебувала у власності батька, який помер у 2002 році.

На даний час відповідний пакет документів підготовлено та направлено до нотаріальної контори. Крім того, Бердичівською міжрайонною прокуратурою в інтересах дитини подано до суду позовну заяву про встановлення додаткового терміну для оформлення та прийняття спадщини.

Довідково. Відповідно до ст. 245 Сімейного кодексу України, якщо дитина постійно проживає у закладах охорони здоров’я, навчальному або іншому закладі, функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів. Відповідно до ст. 67 Цивільного кодексу України опікун зобов’язаний дбати про підопічного, вживати заходів щодо захисту його цивільних прав та інтересів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...