![](https://s.0412.ua/section/logo/upload/pers/28/logo.png?20250115)
фото
09:13, 18 лютого 2014 р.
Романівщина своїм творчим звітом вписала золоту сторінку у скарбницю талантів області
фото
На Житомирщині триває масштабний мистецький проект, присвячений 200-річчю Тараса Шевченка. 17 лютого на сцені Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І.Кочерги відзвітував славний і співучий Романівський район. У переповненій залі серед численних глядачів було багато житомирян, які залишили у цій землі своє родове коріння, для яких романівське небо найчистіше, земля найродючіша, люди найкращі. Особливість Романівщини, як сказав голова Романівської райдержадміністрації Олександр Чорноморець, це благодатна сонячна енергія, потужний грунт лісосепу, щедра природа і, що найважливіше, - працьовиті, талановиті, щедрі дущею люди.
На свято за участі аматорських колективів та майстрів народної творчості Романівщини «Безсмертна пісня України» завітали голова облдержадміністрації Сергій Рижук, заступник голови облдержаждміністрації Микола Дейсан, голова обласної ради Йосип Запаловський.
Романівський район представив своє мистецтво, яке вирізняється з-поміж інших духовною глибиною, прадавньою поліською мелодикою, від якої щемить душа і яка повертає нас, сучасних і постійно чимось стурбованих, до першоджерел - до українського села, до його трудівників, які працюють, кохають і безмежно люблять свою рідну землю. За словами Сергія Рижука, митці Романівщини своїм творчим доробком записали золоту сторінку у скарбницю талантів області. «Творами Кобзаря ви створили чудову виставу, і ми побачили художнє слово, пісню, танець, душу поета, його бажання жити, творити», - висловив свої враження від побаченого Сергій Миколайович.
Свій талант, невичерпну любов до рідного краю представили 307 учасників концерту з усіх 23 територіальних громад району. Як зазначив голова Романівської райдержадміністрації Олександр Чорноморець, протягом року проходили звіти у кожному колективі, у кожному селі. Творчий доробок Романівщини представили митці районного Будинку культури - народний театр, народний аматорський вокальний ансамбль «Сузір’я», народна аматорська студія «МакРус», народний аматорський оркестр духових інструментів, зразковий дитячий вокальний ансамбль «Пролісок», а також танцювальний колектив Романівської школи мистецтв «Арабеск». Істинно народне неповторне виконання продемонстрували фольклорні колективи сіл Биківка, Миропіль, Романівка, Станіславівка, Врублівка, Ясногород, чоловічі ансамблі сіл Врублівка і Биківка. Проникливим, глибоким виконанням пісні «Материнська любов» глядачів вразив соліст народної аматорської студії Миропільського Будинку культури Вадим Бардаш.
Свято закінчилось піснею «Реве та стогне Дніпр широкий» на слова Тараса Шевченка, яку виконали всі учасники концерту і підхопили глядачі. Спільне виконання цього твору об’єднало, розчулило людей, оплески яких довго не вщухали.
У рамках творчого звіту свої роботи продемонстрували майстри декоративно-ужиткового мистецтва та народних художніх промислів Романівщини. Присутніх вразили притаманні саме Поліссю вишивки. Усі охочі могли оглянути вироби з дерева, з соломи, з пластиліну та виставку робіт з натуральних матеріалів «Господар оселі».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:15
13 січня
16:55
11 січня
Оголошення
10:29, 10 січня
10:37, 3 січня
10:37, 3 січня
10:29, 10 січня
10:37, 3 січня
live comments feed...