УБЕРЕГТИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ПРАЦІВНИКІВ ДАІ – НАЙГОЛОВНІША ЗАДАЧА КАДРІВ

Кадри вирішують все – відомий постулат і сьогодні не втрачає своєї актуальності. А ще, впевнений керівник відділу кадрового забезпечення УДАІ УМВС України в Житомирській області підполковник міліції Олег Павлюк, кадри несуть неабияку відповідальність за кожного зі співробітників.

 – Олеже Олексійовичу, що потрібно для того, щоб стати працівником ДАІ? Вистачає армії чи потрібна ще й спеціальна освіта?
 – Найперше – це бажання і визначеність самого кандидата на службу. Людина, що звертається до нас, повинна чітко знати і усвідомлювати, для чого вона йде на службу в органи внутрішніх справ в цілому і стає працівником ДАІ зокрема. Звичайно, молодим людям для служби у нас необхідно мати закінчену середню освіту (для інспекторів дорожньо-патрульної служби), а також відслужити в рядах Збройних сил України або мати військову кафедру. Кандидат на службу проходить співбесіду, мета якої полягає у визначенні загального рівня розвитку людини, в оцінці його особистісних якостей та взагалі спроможності працювати в Державтоінспекції. Пройшовши співбесіду і наступні етапи зарахування на службу – психологічне тестування, заліки з фізичної підготовки, а також медична комісія – упродовж чотирьох місяців кандидат проходить стажування в тій службі, куди його згодом можливо буде призначено на посаду. Якщо людина за цей час не передумає, і виявиться придатною до служби, її призначаємо на певну посаду і направляємо на подальше навчання.
 – До речі, а де навчають майбутніх працівників ДАІ?
 – В с. Новосілки Київської області є училище професійної підготовки працівників міліції, яке спеціалізується саме на базовому навчанні інспекторів Державтоінспекції.
 – А як щодо офіцерського складу?
 – Отримати офіцерське звання і бути призначеним на відповідну посаду може кандидат, у якого за плечима є вища освіта і обов’язково військова кафедра. Причому необов’язково міліцейського вузу. А от здобути спеціальну вищу освіту відповідно до служби в ДАІ можна в Донецькому інституті внутрішніх справ.
 – А якими якостями, окрім загально міліцейських вимог, має володіти потенційний кандидат на службу в Державтоінспекцію?
 – Багатоаспектність функцій і завдань, що реалізуються сьогодні Державтоінспекцією, потребують кваліфікованих фахівців, здатних вирішувати поставлені задачі, які одночасно мають володіти моральними якостями. Необхідно відзначити, що служба в ДАІ дуже непроста. Вона вимагає від працівника не лише бажання, а й ділових якостей, спроможності працювати в умовах значних психологічних навантажень, складного і напруженого робочого графіка. Для прийому на службу в Державтоінспекцію, крім зазначених вимог, кандидатам необхідно мати ще й схильність до оперативної роботи, добрий стан здоров'я і фізичної підготовки. Крім того, наш працівник повинен завжди вміти налагодити контакт з людьми. Адже у цьому полягає безпосередня його робота. Відтак нашому співробітнику потрібні загальнолюдські якості, такі як вихованість, тактовність, культура спілкування та інші етичні й естетичні цінності. Тому конкурсні комісії ретельно вивчають осіб, що виявили бажання працювати в органах внутрішніх справ, передбачено можливість проходження стажування, застосування випробувальних термінів.
 – Яка ситуація сьогодні з кадрами складається в підрозділах ДАІ області? Чи відчувається нестача кадрів?
 – Звичайно, на сьогоднішній день ми можемо констатувати нестачу кадрів, особливо це стосується інспекторів дорожньо-патрульної служби. Це істотно відчувається під час виконання ними повсякденних обов’язків. Необхідна кількість інспекторів ДПС визначається з урахуванням певних умов, залежить від багатьох зовнішніх факторів, розраховується в нерозривному зв’язку з потребою населення того чи іншого району і аж до протяжності автошляхів. Так, наприклад, на кожні 50 кілометрів автошляху припадає по 2 інспектори ДПС. Якщо відштовхуватися від цього, то в підрозділах ДАІ Житомирщини не вистачає близько половини інспекторів від потреби. Відтак до зовнішньої служби на лінії залучається офіцерський склад Державтоінспекції.
 Окрім того, призначити людину інспектором ДПС ще не означає, що на службі буде справжній фахівець. Щоб набути необхідного професіоналізму, щойно призначеному інспектору знадобиться близько 5 років.
 Сьогодні кадрова політика Міністерства внутрішніх справ спрямована на деяке спрощення системи роботи інспекторів ДПС. Мова йде про відновлення стаціонарних постів ДАІ, де інспектори безпосередньо нестимуть службу. А також їхня присутність буде необхідна на аварійно небезпечних ділянках доріг, що визначаються відповідним аналізом ситуації на дорогах. Але ці плани ще потрібно втілити в життя.
– Олеже Олексійовичу, а щодо виховної роботи? Цим теж займаються кадри?
– Обов’язково. Система службової підготовки передбачає проведення спеціальних щотижневих занять з особовим складом, в ході яких працівникам доводяться нововведення та вимоги в плані повсякденної роботи, регламентовані Міністерством внутрішніх справ. А також аналізуються різні ситуації, що мали місце в регіонах нашої держави стосовно дотримання співробітниками ДАІ законності під час виконання службових обов’язків.
– Які заходи вживаються до конкретних порушників?
– За різні порушення до наших працівників вживаються заходи дисциплінарного впливу. Це догана, сувора догана, неповна службова відповідність. Останнє – це тривожний сигнал про можливість працівника перебувати в подальшому на займаній посаді та спроможність його виконувати поставлені перед ним задачі.
– А якщо на працівника ДАІ скаржаться громадяни, як це відображається для нього в подальшому?
– Скарги на співробітників ДАІ надходять дуже різного змісту. За кожною такою заявою проводяться ретельні перевірки, спрямовані на з’ясування всіх обставин ситуації. Дуже часто викладені скаржниками факти не знаходять свого об’єктивного підтвердження. Але якщо встановлюється, що з боку того чи іншого працівника все ж таки мало місце порушення закону, то до винуватця вживаються каральні заходи згідно з чинним законодавством. У минулому році до адміністративної відповідальності було притягнуто 345 працівників підрозділів ДАІ області, в поточному – вже 66.
Прикро, але на сьогоднішній день маємо ще й 7 кримінальних справ, порушених відносно наших працівників у минулих роках.
– Яка проблема за кадровим напрямком, на вашу думку, сьогодні є найболючішою для Державтоінспекції області?
– Безперечно, у першу чергу, це збереження здоров’я і життя наших співробітників. Всупереч розповсюдженій думці про «елітний» підрозділ, служба в ДАІ, як і будь-яка інша в міліцейській структурі є небезпечною, адже кожен з працівників, особливо тих, хто несе зовнішню службу, наражаються на небезпеку. Не просто навчити, а й привити особовому складу елементарні заходи безпеки під час виконання завдань, а також виробити в кожного з них тактику дій в типових та екстремальних умовах з метою самозбереження – основна задача кадрів.
Окрім того, важливим для нас є дотримання співробітниками ДАІ принципів законності, а також дисципліни, у тому числі транспортної. Словом, є над чим працювати.

Розмову вела
Ольга Номерчук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
4 перегляди у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
Прокурора затримали під час одержання двох тисяч доларів. Заступник керівника однієї з місцевих прокуратур за прийняття певних процесуальних рішень вимагав неправомірну вигоду. За зміну правової кваліфікації злочину він вимагав від адвоката обвинуваченого 2 тисячі доларів США, повідомили в ГУ НП у Житомирській області. Громадянин обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 187 (Розбій) КК України, а за дві тисячі доларів...
Суспільство
У жовтні робити щеплення проти грипу найбільш актуально, адже імунітет до захворювання виробляється в середньому на 6 місяців. Після вакцинації проти грипу ризик захворіти значно зменшується, а імунітет виробляється на епідемічний сезон – осінньо-зимовий період і початок весни, нагадали в управлінні охорони здоров’я ОДА. Як пройти вакцинацію 1. Зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра Лікар огляне вас, визначить, чи немає протипоказань,...
Суспільство
Майданчик створено у рамках Бюджету участі. 19 жовтня відкрився ігровий та спортивний майданчик на території школи №10. Проект передбачав створення єдиного в мікрорайоні Мар’янівки майданчику, який стане центром спортивного дозвілля для всієї родини та залучення дітей, молодь до занять спортом та сприяти здоровому способу життя, повідомили в мерії.   Автор проекту, Олена Ничипорчук подала проектну пропозицію в рамках бюджету участі у 2017 році і він перемі...
Новини компаній
Зручна і недорога ip-камера - це сучасний пристрій, що передає за допомогою інтернету відео-картинку і аудіо-потік на Ваш смартфон, планшет або комп'ютер. Сучасні ip-камери сумісні з усіма популярними операційними системами і мають хорошу якість запису. Ці пристрої створені для Вашого спокою і впевненості. Сфера застосування Застосовуються ip камери відеоспостереження для різних цілей: Контроль дітей, поки Ви далеко; Заради безпеки Вашого будинку і всього...
Суспільство
В області триває місячник добровільної здачі зброї. Місячник добровільного роззброєння на Житомирщині, як і по всій Україні, триває уже понад 2 тижнів поспіль. Для громадян, які мають у володінні незареєстровані небезпечні предмети, – це гарна нагода позбавитися їх без будь-яких наслідків для себе, повідомили в ГУ НП у Житомирській області. Серед зданих до поліцейських підрозділів небезпечних предметів – протипіхотна міна та півтора десятка снарядів часів...
Суспільство
Для кожної дитини є пакунок  малюка, бебібокси надійшли до органів соціального захисту населення. У вересні на Житомирщині народилося 917 дітей. Кожен новонароджений повинен отримати пакунок малюка, який видається батькам в якості разової натуральної соціальної допомоги, повідомили в ОДА. У пакунку 25 речей необхідних при народженні дитини, а також інформаційні буклети для батьків по догляду за немовлям. Батьки новонароджених діток, які при виписці не отри...
Пригоди
Повідомлення про подію надійшло в ДСНС 18 жовтня о 03.05. Чоловік у м. Бердичів упав на козирок під’їзду та не може поворухнутися. Про це рятувальників сповістили сусіди, які прокинулись посеред ночі від гучного удару та людського стогону, повідомили в ГУ ДСНС у Житомирській області. Рятувальники, що прибули до місця виклику, встановили, що чоловік впав на козирок із вікна 5 поверху. За допомогою драбини вони дісталися до постраждалого. Чоловік був при сві...
Суспільство
Прилад з максимальною точністю показує структуру органів та систем організму. Пройти найретельнішу діагностику тепер може кожен житель області, сучасний апарат УЗД вже функціонує в діагностичному центрі, повідомили в ОДА. Даний апарат містить найсучасніші інноваційні технології ультразвукової діагностики. Це дозволяє отримувати найбільш чітке досліджуваних органів та систем людського організму, правильно діагностувати та в подальшому своєчасно лікувати хво...
Суспільство
Повідомлення про подорожчання з'явилося у соцмережах. Тарифи на проїзд в транспорті Житомира не змінилися. — На даний час фіксована ціна проїду в тролейбусах, трамваях складає 3 грн, в маршрутних таксі по місту Житомиру – 5 грн. Житомирська міська рада затверджує ціни на перевезення пасажирів лише у міському транспорті. Дійсно зросла вартість проїзду на міжміських маршрутах, але організація перевезень та врегулювання вартості проїзду на таких маршрутах є ф...