• Головна
  • У захисників Батьківщини менше прав, ніж у злочинців
10:26, 4 березня 2014 р.

У захисників Батьківщини менше прав, ніж у злочинців

Новина про те, що військовозобов'язаним українцям почали приносити повістки про терміновий призов до армії, розбурхала днями Інтернет. У деяких військкоматах вишикувалися черги з патріотично налаштованих громадян. Керівник юридичного департаменту Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна (hh.ua), Анна Воєводіна, коментує трудові права тих, кого терміново закликають в армію: «В Україні з точки зору зайнятості «вигідніше» відправитися у в'язницю, ніж на військову службу».

 Найголовніше питання полягає в тому, які гарантії збереження робочого місця у людини, вимушеного припинити свою трудову діяльністю та йти захищати Батьківщину? Іншими словами, чи отримає назад своє місце офісний працівник, повернувшись з армії після, наприклад, термінової мобілізації?

Відповідь на даний запит дає Керівник юридичного департаменту HeadHunter Україна, Анна Воєводіна:ніяких. "Держава не може надати фактично ніяких гарантій такій людині. Згідно п. 3 ст. 36 КЗпП призов або вступ працівника на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу є підставою для припинення трудового договору».

Українське законодавство не передбачає також і гідної матеріальної компенсації. За законом, «на виході» захисник Батьківщини отримує на руки всього 2436 грн, це в 2 рази менше, ніж середня зарплата офісних працівників по Києву. «Таким людям, у зв'язку із звільненням згідно ст.44 КЗпП і ст. 21 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», виплачується вихідна допомога в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Навіть не середніх, а - мінімальних » - каже Анна.

За законом роботодавець зобов'язаний зберігати робоче місце за жінкою, що пішла в декрет, протягом усієї декретної відпустки - трьох років. За військовослужбовцями строкової служби зберігається не «робоче місце», а всього-на-всього «право на працевлаштування». І то лише протягом перших трьох місяців після мобілізації.

«Ніяких інших гарантій у сфері праці та зайнятості людям, які звільнилися з роботи для того, щоб захищати Батьківщину, - немає. В Україні з точки зору зайнятості «вигідніше» відправитися у в'язницю, ніж на військову службу. Звільненим після відбуття покарання Закон України «Про зайнятість населення» надає право на пільгове працевлаштування за квотою, яку зобов'язані виконувати українські роботодавці. А захисникам Батьківщини - ні», - підсумувала юрист.

Чи візьмуть роботодавці назад на роботу тих, кого, можливо, мобілізують - питання відкрите. Від усієї душі сподівається, що нам так і не доведеться цього дізнатися. Статистика ж свідчить, що людям із солідним досвідом військової служби найпростіше влаштуватися на роботу охоронцями, водіями чи інкасаторами з зарплатою від 5.500 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #мобілізація #армія #військовослужбовці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...