Житомирський агроуніверситет приєднався до Спілки ректорів зі зверненням до Росії

12 березня 2014 року в Житомирському національному агроекологічному університеті відбулося позапланове засідання Вченої ради з приводу звернення Спілки ректорів вищих навчальних закладів України щодо засудження іноземного збройного вторгнення на територію України.

Вчена рада одноголосно підтримала звернення Спілки ректорів. Було прийнято рішення провести роз’яснювальну роботу в трудових колективах, серед студентів щодо збереження цілісності України та переходу нашої держави від диктатури до побудови демократичного суспільства. Одночасно було схвалено лист-звернення ЖНАЕУ до університетів-партнерів Російської Федерації щодо недопущення ворожнечі між слов’янськими народами, руйнування історичних зв’язків у сфері освіти, науки, культури, економіки та на родинному рівні (текст додається). Звертаємося до українських освітян і науковців, викладачів і студентів, до народу України згуртуватися та об’єднатися у відповідальний для країни час, не допускати протистояння у суспільстві, зберігати спокій і витримку, діяти виважено і толерантно.

Звернення

Житомирського національного агроекологічного університету

до університетів-партнерів Російської Федерації

Житомирський національний агроекологічний університет у цей складний та відповідальний момент у житті нашої Вітчизни, зумовлений як внутрішньополітичною кризою, так і зовнішньою загрозою її безпеці та територіальній цілісності, звертається до науковців Росії з закликом зберегти мир та спокій в Україні, не допускати загострення протистоянь.

Науковці Житомирського національного агроекологічного університету самовіддано працюють у сфері підготовки кадрів і наукових досліджень роблячи свій внесок у становлення та розвиток Української держави. Ніколи, за всю більш як 90-річну історію колектив Житомирського національного агроекологічного університету не ділив себе за територіальним принципом, не допускав жодної дискримінації за національними, мовними чи релігійними ознаками.

І зараз ми всі повинні згуртуватися та спільними зусиллями не допустити подальшого погіршення суспільно-політичної ситуації, кровопролиття та розділу країни. Колектив Житомирського національного агроекологічного університету має бути разом задля досягнення єдиної мети всього українського народу – жити в країні, де панує мир, поважають права і свободи кожної людини.

Житомирський національний агроекологічний університет має багаторічні
та плідні стосунки з університетами-партнерами Російської Федерації і є ініціатором збереження та розвитку традиційних наукових зв'язків на благо наших народів.

Ми закликаємо наших і колег і друзів з вищих начальних закладів Російської Федерації вжити всіх можливих дій для мирного врегулювання ситуації. Ми звертаємося, до російського народу, який завжди вважали і вважаємо братнім, – не допустити застосування зброї. Спільне коріння, спільна історія, спільне бажання жити в добросусідських стосунках – це те, що ми повинні зберігати як найвищу цінність.

У цей критичний момент історії нашої країни ми закликаємо всю наукову спільноту Російської Федерації докласти необхідних зусиль для збереження миру та територіальної цілісності України.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі