• Головна
  • Пішов із життя письменник Олексій Опанасюк
13:00, 3 червня 2011 р.

Пішов із життя письменник Олексій Опанасюк

На 76 році життя обірвалося життя доброї, чуйної та надзвичайно порядної людини Опанасюка Олексія Євменовича.

Народився Опанасюк О.Є. 29 березня 1936 року в селі Дубрівка Брусилівського району у великій селянській родині.

Послужний список Опанасюка О.Є. рясний на службові сходинки – завідувач сільським клубом у рідному селі, секретар Брусилівського райкому комсомолу, з 1957 року працював у місцевій газеті «Колгоспна правда», літпрацівник обласної газети «Радянська Житомирщина», редактор районної газети «Зоря комунізму», обласної «Комсомольська зірка», начальник редакційно-видавничого відділу Житомирського облполіграфвидаву.

З 1980 до 2003 року Олексій Євменович очолював письменницький осередок у Житомирі, виконуючи обов'язки голови Житомирської обласної організації Спілки письменників України. Окрім цього, активно займався громадською діяльністю – член Української Ради Миру, заступник голови Всеукраїнського товариства Івана Огієнка та обласної ради Конгресу Української інтелігенції, кілька років – курінний отаман Житомирського Козацького коша.

Завдяки цій невтомній людині народилася картинна галерея «Пам'яті спалених сіл» у Копищі Олевського району, пам'ятник Тарасу Шевченку в Кодні Житомирського району, пам'ятна стела Івану Огієнку в Брусилові.

Опанасюк О.Є. – ініціатор проведення Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Романівська весна» в музеї-садибі Рильських у Романівці Попільнянського району, запровадження премії імені Івана Огієнка. Він причетний до увічнення пам'яті Джозефа Конрада, Івана Кочерги, Бориса Тена, Олеся Ольжича. Активно пропагував українське слово і національну ідею культурного відродження нашого народу та утвердження державності України.

За його активного сприяння й участі відкрито перший в Україні пам'ятник жертвам масових більшовицьких репресій «Криниця совісті» у селі Великій Цвілі Ємільчинського району, жертвам голодомору у селі Іванківцях Бердичівського району. Він стояв біля витоків створення екологічного товариства культурно-освітніх об’єднань обласного товариства «Просвіта».

Олексій Євменович Опанасюк по праву належить до покоління літераторів, котрих прийнято називати «шістдесятниками». Це письменник, котрий долею покликаний зробити історико-літературний епос про значущі і маловідомі події з життя поліщуків, що близькі для нього за містом і часом.

За значний внесок у розвиток культури Житомирщини Указом Президента України Опанасюк О.Є. у 2002 році удостоєний звання «Заслужений працівник культури України».

Висловлюємо щирі співчуття родині Опанасюка О.Є. з приводу непоправної втрати.

Світла пам’ять про Опанасюка Олексія Євменовича назавжди залишиться у наших серцях.

 

Рижук С.М., Запаловський Й.А., Олещенко М.М., Никитюк О.А., Балюрко В.С., Куницький В.Г., Орлов І.В., Дейсан М.М., Арешонков В.Ю., Чигир М.А., Дебой В.М., Пасічник М.П.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...