• Головна
  • На Гнилоп’яті відкрито справжнісіньку ГЕС. Фото
16:10, 6 червня 2011 р.

На Гнилоп’яті відкрито справжнісіньку ГЕС. Фото

Минулими вихідними довелось відпочивати в мальовничому місці на нашій рідній річці. І з здивуванням дізнались, що в того року поблизу Троянова була відновлена робота гідроелектростанції.
Гребля і електростанція будувались ще в сорокових роках минулого сторіччя. Під час Великої Вітчизняної війни німецьке командування прийняло рішення збудувати тут електростанцію, тоді й було завезені турбіни і генератори німецького виробництва. По завершенню війни електростанцію на базі цього обладнання запустили, і працювала вона кілька десятків років.

Потім, в часи гігантоманії Братських Красноярських та інших ГЕС, в роки будівництва АЕС, формування єдиної енергетичної системи Радянського Союзу, ГЕС на малих річках почали закривати.
Так, були закриті ГЕС на Тетереві поблизу Житомира та ще багато так званих «колгоспних» електростанцій. Тоді електроенергія коштувала копійки, і морочити голову з маленькими її виробниками ніхто не хотів. Сьогодні ситуація змінилась кардинально. І знову прийшов час придивитись до малих річок.
До Трояновської греблі та розваленого приміщення ГЕС кілька років тому «придивився» один київський підприємець, оформив всі дозволи і ліцензії (місцевим підприємцям, напевно, ніколи б це не вдалось). Відновив роботу старих турбін і генераторів і встановив новітнє імпортне обладнання для автоматизації і синхронізації роботи.
Тепер електроенергія напругою 10 тисяч вольт та потужністю три тисячі кіловат на добу «вливається» до загальної системи енергоспоживання. Спеціальні прилади дистанційно слідкують за дотриманням напруги, частоти, потужності та інших параметрів струму. Так само автоматично проводиться нарахування оплати електроенергії з боку «Житомиробленерго», до розподільчих мереж якого надходить струм. Оскільки енергія, вироблена на ГЕС, являється екологічно чистою, тому проводиться доплата 20% за неї. Тобто, підприємець продає свою електроенергію на енергоринку за ціною близько 1,20 грн. за кіловат/год. Якщо ГЕС буде працювати цілорічно, то неважко підрахувати, скільки підприємець отримає валового доходу.
Зовсім недавно ми писали, що саме по такому шляху пішла енергетика північної Норвегії, і зараз там електроенергія і дешева, і екологічна. Сьогодні від використання АЕС відмовляються країни Європи та Азії (після трагедії на японській АЕС), і якщо б в Україні хоча б відновили роботу тих ГЕС, які діяли на малих річках в 50-60 роках, то атомна енергетика нам теж не була б потрібною.

На Гнилоп’яті відкрито справжнісіньку ГЕС. Фото, фото-1
На Гнилоп’яті відкрито справжнісіньку ГЕС. Фото, фото-2
На Гнилоп’яті відкрито справжнісіньку ГЕС. Фото, фото-3
На Гнилоп’яті відкрито справжнісіньку ГЕС. Фото, фото-4
На Гнилоп’яті відкрито справжнісіньку ГЕС. Фото, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...