• Головна
  • У Житомирській області за матеріалами СБУ засуджено двох торговців виробами із вмістом радіоактивних матеріалів
Фото
17:43, 26 жовтня 2014 р.

У Житомирській області за матеріалами СБУ засуджено двох торговців виробами із вмістом радіоактивних матеріалів

Фото

За матеріалами СБУ до кримінальної відповідальності притягнуто двох громадян України, які незаконно придбали, зберігали та намагалися збути джерела радіаційного випромінювання.

Наприкінці лютого 2012 року на автозаправній станці поблизу м.Бердичева (Житомирська область) співробітники СБУ затримали вінничанина та закарпатця, які намагалися збути за 35 тисяч гривень радіоактивний контейнер. На ньому були позначки «Осторожно» та знак маркування «Радиационная опасность».

При проведенні обшуку у помешканні, що орендував один із затриманих у м.Вінниці, правоохоронці вилучили ще 22 небезпечних контейнера – завернутих у фольгу.

За результатами експертного дослідження Інституту ядерних досліджень Національної академії наук України, вилучені циліндричні контейнери є джерелами іонізуючого випромінювання, що містять радіоактивну речовину – суміш ізотопів плутонію та америцію-241.

Вироком Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області правопорушники визнані винними у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.265 (незаконне поводження з радіоактивними матеріалами) Кримінального кодексу України, та засуджені до 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном 3 роки. Джерела радіаційного випромінювання конфісковано та буде захоронено як радіоактивні відходи.

Ухвалою Апеляційного суду Житомирської області вирок щодо засуджених залишено без змін.Фото 2 (1)

#Житомир #суд #рідіація
Оголошення
live comments feed...