• Головна
  • Незалежні експерти назвали факти сумнівних результатів виборчих перегонів на 63 окрузі Житомирщини
08:44, 30 жовтня 2014 р.

Незалежні експерти назвали факти сумнівних результатів виборчих перегонів на 63 окрузі Житомирщини

Незалежні експерти Комітету виборців України та кандидати у народні депутати по 63 виборчому округу заявили про масове спотворення результатів виборів. Під час підрахунку голосів за кандидатів по мажоритарному округу виявлена одна з найбільш зручних та простих технологій фальсифікації виборів - визнання бюлетеня недійсним.

За офіційними даними підрахунку голосів, що розміщенні на сторінці ЦВК (http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/wp338pt0...0pf7331=63.html) недійсними на окрузі визнано 4774 бюлетенів, з 95 738 виданих на руки, а це близько 5%.

«Ми з упевненістю можемо сказати, що кількість зіпсованих бюлетенів у 2-3% від загальної кількості виданих виборцям є нормальною. Показники, що перевищують ці цифри, вважаються аномальними. Навіть наявність 3% недійсних бюлетенів може вплинути на загальну картину голосування, якщо в середньому в кожному окрузі проголосувало 90-100 тис. осіб. У випадку голосування по 63 округу, враховуючи кількість голосів, що відділяють перші три місця та високий відсоток невикористаних бюлетенів, можна говорити про класичну схему фальсифікації результатів виборів. В такому випадку обов’язково необхідно здійснити перерахунок голосів», - впевнена представник Комітету виборців України в Житомирській області Олена Степова.

За даними сайту ЦВК різниця між трьома першими місцями є незначною: між першим (Олександр Ревега) та другим (Павло Жебрівський) вона складає 1062 голоси, між другим і третім (Анжеліка Лабунська) - 5867 голоси. Саме тому кількість бюлетенів, що визнано недійсними - 4871 - могла значно вплинути на з’ясування результатів виборів на користь «потрібного» кандидата. У 2012 саме у такий спосіб голосування на 5-ти дільницях України було визнано недійсними: №94 (Засуха-Романюк), №132 (Корнацький-Капацина), №194 (Булатецький-Жуковська), №197 (Губський-Даценко), №223 (Пилипишин-Левченко). На них кількість бюлетенів, що були визнані недійсними коливалася від 3 до 8 тис бюлетенів. на користь кандидатів-регіоналів.

Приводом для сумнівів у результатах виборчих перегонів на 63 окрузі свідчить ще кілька фактів. По-перше станом на 12 годину 27 жовтня лише на двох дільницях з 225 по всій Україні сайт ЦВК показував 100%-й результат підрахунку голосів: на 45 та 63 виборчих округах. В той час як на інших округах України кількість підрахованих даних кричуще відрізнялася - від 1-2% підрахованих голосів до 30-40%. Жоден інший округ не мав подібної швидкості підрахунку. Результат 45 округу на Донеччині можна пояснити просто: через війну на ньому відкрилося лише 4 виборчих дільниці, на яких проголосувало 1999 осіб. В той час як аномальна швидкість підрахунку бюлетенів на 63 окрузі на Житомирщині залишається загадкою.

До друге сумнівною є і практично однакова кількість недійсних бюлетенів у Бердичівській виправній колонії №70 та Райківській виправній колонії №73 - 131 та 132 бюлетені відповідно.

Наразі стало відомо, що три кандидати у народні депутати по 63 виборчому округу подають позови щодо перерахунку голосів - це Павло Жебрівський, Анжеліка Лабунська та Олександр Ігнатенко.

Комітет виборців України продовжуватиме моніторити ситуацію по 63 округу та сприятиме максимально прозорому та чесному волевиявленню виборців.

#Житомирщина #Бердичів #63 округ #результати #фальсифікації
Оголошення
live comments feed...