• Головна
  • На Житомирщині зареєстровано 7 кримінальних проваджень за порушення законодавства в установах виконання покарань
прокурорські перевірки
09:29, 31 жовтня 2014 р.

На Житомирщині зареєстровано 7 кримінальних проваджень за порушення законодавства в установах виконання покарань

прокурорські перевірки

 30 жовтня, у прокуратурі області відбувся брифінг для журналістів регіональних засобів масової інформації на тему: «Стан додержання кримінально-виконавчого законодавства при виконанні кримінальних покарань в області та результати прокурорських перевірок».

Розпочинаючи брифінг із журналістами, начальник відділу Сергій Костюк зазначив, що у новому Законі України «Про прокуратуру», який днями набув чинності, збережена функція нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Відтак, додержання прав ув’язнених залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності органів прокуратури.

Сергій Костюк наголосив, що прокурорські перевірки засвідчили наявність порушень прав в’язнів в установах виконання покарань. Найбільш гострим питанням, за словами прокурора, є працевлаштування засуджених, гідна оплата їхньої роботи та дотримання належних умов праці.

«Працевлаштовані засуджені не забезпечені достатнім обсягом роботи, аби мати можливість отримувати хоча б мінімальну заробітну плату. Наприклад, у Райківській виправній колонії засудженим нараховується за місяць 338 грн зарплати, що майже вдвічі менше за мінімальну, а в окремих випадках місячна заробітна плата становила лише 7,30 грн», - навів конкретний приклад начальник відділу.

Також прокурор зазначив, що системного характеру набули порушення законодавства про звернення громадян.

«У зв’язку з цим, за втручанням прокуратури області, в установах виконання покарань запроваджено облік і реєстрацію у спеціальних журналах усіх без виключення звернень в’язнів за їхніми підписами», - розповів Сергій Костюк.

Начальник відділу також зазначив, що встановлено порушення і при застосуванні до засуджених умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, заміни невідбутої частини покарання м’якшим, заміни режиму тримання на більш або менш тяжкий.

«У Бердичівській виправній колонії засудженому безпідставно відмовили у направленні матеріалів до суду для вирішення питання про умовно-дострокове звільнення, хоча він характеризується позитивно, 18 разів заохочувався за сумлінну поведінку та ставлення до праці», - повідомив Сергій Костюк.

На брифінгу також йшлося й про виявлені прокурорами порушення законодавства при виконанні кримінальних покарань, не пов’язаних із позбавленням або обмеженням волі.

За словами прокурора Сергія Костюка, внаслідок неналежної індивідуально-профілактичної та виховної роботи, низького рівня співпраці між кримінально-виконавчими інспекціями та органами внутрішніх справ засуджені вчиняють повторні злочині. Зокрема, поточного року ними вчинено 61 повторний злочин, з яких більше половини – тяжкі.

Усього протягом поточного року органами прокуратури області внесено понад 250 документів реагування на усунення порушень, зареєстровано 7 кримінальних проваджень, до дисциплінарної відповідальності притягнуто більше 200 посадових осіб.

У брифінгу також взяли участь старший прокурор відділу Сергій Філь та прокурор відділу Андрій Мартинюк.

#Житомирщина #прокуратура #кримінальні провадженя #перевірка #установи покарань
Оголошення
live comments feed...