• Головна
  • 12 років тому назад рубль припинив функціонування у грошовому обігу на території України
у календарі
15:16, 12 листопада 2014 р.

12 років тому назад рубль припинив функціонування у грошовому обігу на території України

у календарі

12 листопада 1992 - починаючи з 23-ї години, припинено функціонування рубля у грошовому обігу на території України.

Єдиним законним засобом платежу став український карбованець. Його в готівковому обігу представляв купон Національного банку України.

39a78a8-kypon.jpg.pagespeed.ce.uaNZa7icR9

Довідково: Національна валюта України вводилася в два етапи.Згідно з Постановою КМУ і НБУ від 28 грудня 1991 року "Про заходи у зв'язку з введенням в обіг купонів багаторазового використання" 10 січня 1992 року розпочалася перший етап введення української валюти з випуску в обіг купонів, що виконують функції готівкових грошей і еквівалентних рублевих купюрам відповідного номіналу.Емісія купонів була викликана лібералізацією цін в Росії, недоліком рублевої готівки та захистом споживчого ринку.Спочатку щомісячні виплати громадянам становили в середньому 25% від місячного доходу (від 300 до 600 купонів), однак через кілька місяців купон повністю витіснив російський рубль з готівкового обігу.

З 12 листопада 1992 року почалася другий етап - купони були введені в безготівковий оборот.Україна вийшла з "рубльової зони", а купон став національною валютою.Звернення рубля на території України було припинено з 23 години 12 листопада 1992 Указом Президента України Л. Кравчука від 7 листопада 1992 року.Єдиним законним платіжним засобом в Україні став український карбованець, представлений в готівковому обігу купоном НБУ.З 16 листопада 1992 р. всі розрахунки проводяться тільки в українських карбованцях.Встановлено офіційний обмінний курс карбованця по відношенню до російського рублю: 1,45 крб.за 1 рубль.Український карбованець, ставши національною валютою, успадкував від рубля тенденцію до неухильного падіння курсу.12 листопада 92 р. обмінний курс карбованця до долара складає 403 крб за долар, 3 лютого 1995 р. - 116 900 крб.за долар.(За оглядає проміжок часу курс карбованця по відношенню до долара впав в 290 разів!) Тимчасовий статус українського карбованця знецінив результати грошової реформи 12 листопада 1992 Всі наявні в Україні ресурси направлялися на підтримку функціонування неефективної економіки.Що і стало причиною швидкого падіння обмінного курсу карбованця.

Передбачалося, що карбованець "візьме на себе весь удар від того, що може статися з грошима" і тоді буде введена гривня (Л. Кравчук, 18 серпня 1992 р.).На думку уряду до моменту стабілізації економіки купон повинен повністю себе вичерпати і в ролі грошей в "стабілізованої" економіці повинна виступити гривня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#1992 #Україна #рубль #купон #карбованець
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...