• Головна
  • Чи готова Житомирщина допомагати ромським переселенцям із зони АТО?
круглий стіл
09:32, 24 грудня 2014 р.

Чи готова Житомирщина допомагати ромським переселенцям із зони АТО?

круглий стіл

Про це йтиме мова 25 грудня о 12.00 у Житомирському прес-клубі під час засідання круглого столу, який відбудеться в рамках проекту «Правова та інформаційна підтримка ромів Житомирщини»,який реалізує ГО «Національно-культурне товариство ромів «РоманоКхам» за підтримки Ромської ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження».

З початку дії АТО на територію області зі східних областей прибуло близько трьохсот ромських сімей. Це близько тисячі осіб, які потребують отримання статусу переселенців та правової підтримки На Житомирщині діє Програма соціальної підтримки громадян, які прибувають з тимчасово окупованої території, районів проведення АТО на територію області. Однак, низька поінформованість,правовий нігілізм та особливості комунікації в ромській громаді ускладнюють отримання соціальної допомоги та адаптації ромських переселенців. Шляхи вирішення цієї проблеми в ході круглого столу обговорять його учасники:

Людмила Миколаївна Коберник, Голова Правління ГО «Національно-культурне товариство ромів «Романо Кхам», волонтер робочої групи по наданню безоплатної первинної правової допомоги учасникам АТО;

Галина Віталіївна Корінна, директор Департаменту праці та
соціального захисту населення Житомирської
обласної  державної  адміністрації   

Острожинський Юрій Валентинович , директор Департаменту цивільного захисту населення ОДА   

Іщенко Ігор Григорович, директор Житомирського обласного центру зайнятості

Сластухіна Світлана Василівна ,головний спеціаліст Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

Ткачук Володимир Васильович - юрист проекту

Запрошені представники правозахисних ГО та Благодійних фондів.                                 

Засідання круглого столу відбудеться 25 грудня о 12.00 в прес-клубі за адресою Житомир,:майдан ім. С.П.Корольова, 12 ,2-ий поверх.

Запрошуються ЗМІ.

Довідково:

Метою проекту«Правова та інформаційна підтримка ромів Житомирщини» що здійснюється за підтримки ГО «Національно-культурне товариство ромів «Романо Кхам» за підтрики Ромської ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження» є залучення представників ромської громади області до співпраці з державними органами влади та місцевого самоврядування по вирішенню проблем місцевої меншини через надання пропозицій до плану Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини та забезпечення її конституційних прав, надання правової та юридичної допомоги ромським переселенцям, які перебувають на Житомирщині. Започаткування періодичного видання для інформування ромської громади області про соціально-правові питання, суспільно-важливі події в житті ромської меншини та про діяльність ромських ГО області..

Питання до розгляду

1.Мета та завдання проекту ГО «Національно-культурне товариство ромів «Романо Кхам» -«Правова та інформаційна підтримка ромів Житомирщини»

Л.М.Коберник – до 10 хв.

2.Соціально-правові аспекти проблем переселенців ромської національності в Житомирській області.

Ткачук В.В.- до 10 хв.

3. Яка допомога передбачена обласною програмою соціальної підтримки громадян, що прибувають з тимчасово окупованої території. Куди звертатись ромським переселенцям для отримання тимчасового житла та соціальної допомоги .

Острожинський Ю.В., Г.В.Корінна –до 20 хв.

4.Можливості працевлаштування тимчасових переселенців, в.т.ч. ромської національності. Що пропонує обласний Центр зайнятості. переселенцям зі сходу України?

Іщенко І.Г.- до 15 хв

5.Можливості залучення місцевих правозахисних організацій та благодійних фондів для допомоги ромським переселенцям.

Сластухіна С.В., Журбенко Ю.М.(БФ «Людяність»)

Обговорення. 15 хв.

Запитання-відповіді 15 хв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #обговорення #ромські переселенці #АТО #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
ТОП новини
Три потужні вибухи, потрапляння ракети в залізничну інфраструктуру, 2 повітряні тривоги, 2 поранених та пошкоджені будинки - як минула ніч в Коростені?
ВІЙНА
Поліцейські задокументували наслідки ворожого ракетного обстрілу у Пулинській громаді Житомирщини
ПОЛІЦІЯ
Мер Малина про ранковий ракетний удар: Пошкоджено об’єкт інфраструктури та близько 100 житлових будинків, троє поранених, – ВІДЕО
ДСНС
На Житомирщині патрульні надали домедичну допомогу жінці, яка мала намір вкоротити собі віку
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...