• Головна
  • У Житомирі презентують видання поеми Юрка Ґудзя «Барикади на Хресті»
презентація
13:42, 24 грудня 2014 р.

У Житомирі презентують видання поеми Юрка Ґудзя «Барикади на Хресті»

презентація

У неділю 28 грудня о 16:00 у актовому залі Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.. Олега Ольжича відбудеться презентація мистецького видання поеми Юрка Ґудзя «Барикади на Хресті».

Двомовне польсько-українське видання містить переклад і післямову Андрія Савенця й ілюстроване ліноритами Миколи Соболівського. Книгу видано в липні 2014 року в Любліні (Республіка Польща) накладом Майстерні культури.

Зроджена в часах пізнього кучмізму пророча візія зіткнення на барикадах у центрі Києва ставить питання про те, якою мірою література може відвертати, передбачувати чи витворювати дійсність.

Під час презентації прозвучать фрагменти поеми українською мовою у виконанні Олега Левченка та в записі польською мовою у виконанні Ярослава Зоня.

Юрко Ґудзь (1956–2002) – поет, прозаїк, перекладач, критик, художник, журналіст. Автор книжок «Postscriptum до мовчання» (Торонто, 1990), «Маленький концерт для самотнього хронопа» (Київ, 1991), «Боротьба з хворим янголом» (Київ, 1997), «Замовляння невидимих крил» (Тернопіль, 2001), «Барикади на Хресті» (Тернопіль, 2009). Лауреат ІІІ премії Міжнародного поетичного конкурсу в Тріуджо (Італія). Вбитий у Житомирі за нез’ясованих обставин.

Микола Соболівський – графік, ілюстратор, випускник Житомирського училища культури і Львівської академії друкарства, ступінь доктора мистецтв здобув у Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. Мешкає в Любліні.

Андрій Савенець – перекладач, дослідник перекладу, літературознавець, випускник Житомирського державного педагогічного університету ім. Івана Франка, ступінь доктора гуманітарних наук здобув у Люблінському католицькому університеті Івана Павла ІІ. Живе в Любліні.

Організатори:

Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олега Ольжича

Міжнародне поетичне братство ім. Юрка Ґудзя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #бібліотека Ольжича #презентація #Юрко Гудзь,
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...