• Головна
  • Кожна дитина має право на розвиток
15:10, 11 серпня 2011 р.

Кожна дитина має право на розвиток

10 серпня відбулося відкриття «Навчально – реабілітаційного Монтессорі-центру» в Пугачівському дитячому будинку-інтернаті Коростенського району для дітей з розумовою неповносправністю.
У відкритті Центру взяли участь начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Галина Корінна, голова Коростенської районної адміністрації Володимир Нагорняк, Коростенський міський голова Володимир Москаленко, помічник Міністра надзвичайних ситуацій Світлана Лінник, єпископ Української Православної Церкви в США Даниїл, директори інтернатів, благодійні організації, які забезпечили спорудження та функціонування Центру.
Виступаючи перед зібранням, Галина Корінна передала вітання від голови облдержадміністрації Сергія Рижука, подякувала спонсорам за допомогу та відмітила, що відкриття Центру стало визначною подією на терені Коростенського району.
„В області 4300 дітей-інвалідів, - зазначила Галина Корінна, - потрібно об’єднати зусилля влади, медицини, громадськості і створити для таких дітей відповідну інфраструктуру, щоб вони могла розвиватися”.
В Україні існує чимало законів та нормативних актів, які гарантують право неповносправних дітей на реабілітацію, навчання та інтеграцію в суспільстві. В інтернатах 3 та 4 профілю, де проживають діти з важкими фізичними вадами, істотно бракує механізмів для реалізації цих прав. Де факто, чимало дітей деградують через умови життя, які передбачають лише харчування та базовий догляд. В інтернатах немає навчально-реабілітаційних програм з індивідуальним підходом, а кількість та кваліфікація персоналу дозволяє лише «доглядати», але не розвивати дітей.
Концепція соціально – педагогічної реабілітації за методом італійського медика та педагога Марії Монтессорі полягає в тому, щоб налагодити безперервний процес навчання дитини у спеціально створеному для неї розвитковому середовищі.
Методика Монтессорі дає можливість досягти значних результатів в адаптації дітей з глибокою розумовою відсталістю до вимог суспільства. «Діти стають більш комунікабельні, досягають творчих успіхів», - зазначив у своїй промові керівник закладу, заслужений працівник соціальної сфери України Іван Гулідов.
В подарунок інтернату гості передали телевізор, ігри, чеки для придбання дитячого одягу. Також працівникам закладу і спонсорам були вручені подяки за сумлінне піклування дітьми .
Загальна вартість проекту «Навчально – реабілітаційного Монтессорі-центру» – понад 700 тисяч гривень, до яких входить капітальна реконструкція будівлі, оснащення, дворічна сертифікована програма з Монтессорі-педагогіки для педагогів Пугачівського дитячого будинку та щомісячна заробітна плата для 4 фахівців упродовж наступних двох років. 90% вартості проекту здійснено за кошти благодійних організацій.
З обласного бюджету на створення реабілітаційних центрів інвалідів в області направлено 4,5 млн грн. Останнім часом такі центри відкрито у Коростишеві, Новограді-Волинському, Коростені, в найближчих планах – у Житомирі, Малині.

Довідково:
Пугачівський дитячий будинок-інтернат розташований у с. Березневе Коростенського району. Спальний корпус інтернатної установи знаходиться у культовій споруді зведеній ще у 1750 році. Офіційна дата початку діяльності установи – 1945 рік.
Інтернат розрахований на проживання 100 дівчаток з розумовими і фізичними вадами, віднесеними до ІІІ профілю. Наразі тут проживає 84 підопічних, серед яких - 26 позбавлені батьківського піклування.
На фінансування дитячого будинку-інтернату у 2011 році бюджетом передбачено 3,5 млн. грн.
Вартість харчування підопічної в день складає 27,1 грн., витрати на медикаменти – 1,55 грн.
З Пенсійного фонду поточного року надійшло 375 тис. грн., які використовуються на покращення проживання та харчування підопічних.
Керівниками дитячої установи налагоджена співпраця з благодійними організаціями. Так, за кошти спонсорів дитячій установі придбано новий спецавтомобіль невідкладної допомоги.
У поточному році будинок-інтернат отримав спонсорської допомоги на суму 129,7 тис. грн.
Підопічних обслуговують 74 працівники, серед них 3 вихователі та 2 волонтери, які працюють на постійній основі.
В інтернаті проводиться значна робота з ремонту житлових, допоміжних та виробничих приміщень, благоустрою території, працює власна пекарня.
Виконано ремонт котлів, очистка димоходів, димососів та насосів, електрообладнання та фарбування котельні.
Повністю зевершені ремонтні роботи у виховному корпусі.
У спальному корпусі виконано ремонт тепломережі, кімнат відпочинку дітей на І та ІІ поверсі. На всіх поверхах встановлено металопластикові вікна, що дає значну економію тепла.
Виконані роботи з підключення зовнішнього освітлення території установи. Введено у дію очисні споруди.
Значна увага приділяється впровадженню енергозберігаючих приладів, зокрема електричних ламп розжарювання, яких в установі вже замінено до 95%, проводиться утеплення зовнішніх стін виховного корпусу. У котельні інтернату використовуються місцеві види палива, зокрема, понад 800 метрів куб. дров на осінньо-зимовий період.
При інтернаті діє допоміжне господарство, за яким закріплено 14 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 7 га ріллі, є 2,8 га саду.

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю ОДА

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...