• Головна
  • У Житомирі проходить семінар «Доступ залізничного транспорту для маломобільних осіб»
семінар
13:57, 9 лютого 2015 р.

У Житомирі проходить семінар «Доступ залізничного транспорту для маломобільних осіб»

семінар

Житомир став четвертим містом, в якому проводиться семінар на тему: «Доступ залізничного транспорту для маломобільних осіб». Ще у минулому році подібні заходи відбулися у Києві, Львові та Одесі.

 9 лютого в обласному центрі участь у семінарі беруть заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, заступник директора департаменту безпеки – начальник відділу охорони праці та соціального захисту Міністерства інфраструктури України В’ячеслав Дідківський та міжнародний експерт з питань доступності інфраструктури та рухомого складу залізничного транспорту для маломобільних осіб Хав’єр Даль. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

 В’ячеслав Дідківський окреслив концептуальну роботу Міністерства інфраструктури з метою забезпечення доступності об’єктів інфраструктури. За його словами, питання доступності – є одним із пріоритетних напрямків роботи Міністерства на всіх рівнях. Фахівець наголосив на чотирьох найважливіших складових поняття доступності: персонал, інфраструктура, транспортні засоби та контроль. Також В’ячеслав Дідківський подякував за небайдужість та активну діяльність громадських організацій, які допомагають вирішувати ці питання.

Головний інженер пасажирської служби ДТГО «Південно-Західна залізниця» Олександр Ясинецький розповів про ті зміни, які відбулися після аудиту по доступності у минулому році на Київському пасажирському вокзалі. Усі переїзди між залізничними коліями переобладнані. Крім того, для вокзалу придбано 4 інвалідні візки, а для рухомого складу –  чотирнадцять. Також на вокзалі постійно чергує спеціальна група, котра допомагає маломобільним особам дістатися до необхідних місць.

За його словами, після проведеного аудиту наприкінці 2014 року на станції «Житомир» також проводяться відповідні заходи щодо покращення доступності для всіх категорій населення. Так наразі будуються три нові пандуси.

 Голова Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я» Неля Ковалюк розповіла, що вже була присутня на подібному семінарі у Києві і той досвід, яким діляться з нами міжнародні експерти, є надзвичайно цінним та важливим.

 «Ми повинні говорити про кроки вперед та удосконалювати вже те, що є», - відмітила Неля Ковалюк.

 Практичним досвідом впровадження доступності залізничної галузі з присутніми поділився Хав’єр Даль, котрий презентував доступність інфраструктури та доступність до рухомого складу. Про інфраструктуру міжнародний експерт розповідав на прикладі Іспанії, адже він 25 років працює архітектором на залізниці. Іспанія всього на 20% за площею менша за Україну. Заходи щодо вдосконалення доступності для всіх груп населення на іспанських залізницях розпочали впроваджувати ще 20 років тому. І вже зараз у них побудовані високошвидкісні шляхи, на яких відстань у 500-600 км долається за дві години.

 Хав’єр Даль звернув особливу увагу на те, що всі нові залізничні станції та вокзали потрібно будувати з урахуванням доступності для маломобільних осіб. За його словами, усі залізниці мають бути обладнані ескалаторами та ліфтами.

 Наступні семінари за участю міжнародних експертів заплановані у Дніпропетровську та Харкові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #залізничний транспорт #маломобільні люди
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...