Переселенець із Донбасу: «Обрали Житомир з банальних міркувань»

Кількість переселенців з Донецької та Луганської областей, які прибувають на Житомирщину, постійно збільшується. У пошуках спокійного життя люди знаходять прихисток у нашій області. Більшість із них проходять реєстрацію в органах соціального захисту населення, завдяки чому отримують тимчасове місце проживання та соціальні виплати.    

Про це передає прес-служба облдержадміністрації.

 На ДП «Євроголд Індестріз ЛТД» працює понад 900 робітників. Більшість чоловіків і жінок незнайомі між собою, але двох працівників, Ігоря Мартіросова та Дмитра Глущенка, на підприємстві знають усі. Чоловіки працюють тут з літа після того, як переїхали до обласного центру з неспокійного Донбасу.   

 Ігор Мартіросов – психолог за фахом, має дві вищі освіти, цікавиться історією, працював менеджером з персоналу, але спокійний ритм життя його сім’ї в Донецьку порушили обстріли міста. Разом із дружиною та двома маленькими дітьми чоловік майже півроку тому переїхав у Житомир. Хотів знайти роботу за фахом, але в центрі зайнятості йому запропонували влаштуватися оператором станка з програмним управлінням на ДП «Євроголд Індестріз ЛТД». Ігор погодився. Спочатку разом із родиною проживав у готелі «Житомир», а потім знайомі дозволили пожити у своїй квартирі. Новий фах чоловік освоїв швидко, але не полишає наміру професійно займатися психологією.

 Ігор Мартіросов розповів: «Обрали Житомир з банальних міркувань. Просто сподіваємося, що бойовики не просунуться так далеко. Але в Донецьку залишилися батьки та родичі. Моя 5-річна донька боїться салютів і, коли їх чує, одразу лягає на підлогу.  Нам дуже допомогли у департаменті праці та соціального захисту Житомирської облдержадміністрації. Мою родину зустріли на вокзалі, а потім надавали консультації в оформленні документів. Постійно відчуваємо підтримку і від простих громадян та волонтерів. Навіть не очікували, що тут живуть такі чуйні та добрі люди. Моя старша донька не раз була на новорічних святах і навіть запитувала, коли ми втретє підемо на зустріч із Дідом Морозом».

 Попри допомогу з боку держави та волонтерів Ігор Мартіросов все ж заробляє на життя самостійно. Чоловік наголосив: «Не звик чекати, що хтось прийде і вирішить всі мої проблеми. Зараз працюю і можу купити доньці нову ляльку, зробити подарунок дружині і принести додому продукти для смачної вечері. Сам відповідаю за свою сім’ю і її добробут».

 Дмитро Глущенко разом із дружиною приїхав до обласного центру з міста Кіровська Луганської області. Вдома він працював експедитором, а із серпня в Житомирі став пакувальником. Дмитра запросив приїхати в місто дядько, але чоловік зараз знімає квартиру. Розповідає, що намагається дистанціюватися від політики. Має багато родичів і друзів на Житомирщині, але як тільки на Донбасі стане спокійно, він має намір повернутися додому.

 На підприємстві переселенців прийняли у дружній колектив, їм допомогли освоїти нові спеціальності та добре ставляться до чоловіків, які сумлінно й відповідально виконують свою роботу.

 Досвід Ігоря Мартіросова та Дмитра Глущенка свідчить про те, що навіть в іншій області, за сотні кілометрів від рідного дому, можна самостійно влаштувати своє життя, не чекаючи допомоги від держави чи волонтерів.  

Житомир переселенці Донбас Луганськ робота
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі