На Житомирщині впроваджується соціальне підприємництво

12 лютого у селі Дубище Чуднівського району відбулося відкриття майстерні з ремонту телерадіоапаратури та побутової техніки, де працює людина з інвалідністю.

Це перша майстерня, що створена Житомирською обласною громадською організацією людей із інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я» у рамках реалізації грантового проекту «Впровадження соціального підприємництва в Житомирській області». Оснащення майстерні у селі Дубище обійшлося у 25 тис. грн. У майбутньому соціальний проект, що реалізується з жовтня 2014 року за підтримки ТОВ «Монсанто Україна», передбачає відкриття ще чотирьох майстерень у районних центрах області: у Бердичеві, Романові, Червоноармійську і Черняхові. Про це інформує прес-служба обласної ради.

Як повідомила, голова ГО «Молодь. Жінка. Сім’я» Неля Ковалюк, кожна майстерня відкриватиметься там, де це потрібно, де є відповідні фахівці. «Скажімо, у Бердичеві акцент роблять на вишивання. Там “Монсанто” дає кошти на придбання саме вишивального обладнання».

Для громади села Дубище Чуднівського району відкриття майстерні – це поліпшення інфраструктури. «Майстерня дає людям економію часу і коштів, тому що доїхати в районний центр чи обласний виходить дорожче, - зауважує Дубищенський сільський голова Віталій Ткачук. - А якщо є майстерня на місці, планується, що і по телефону будуть замовлення прийматися, і вдома у людей послуги надаватимуться, то це буде значно легше і краще».

Працює у майстерні електрорадіомеханік, випускник Житомирського вищого професійного училища-інтернату, а тепер і керівник дільниці з ремонту техніки, Руслан Слободенюк. Він повідомив, що на дільницю надійшли перші замовлення та провів майстер-клас із виготовлення електронного шкільного дзвінка для місцевої школи. «Майстерня оснащена необхідним сучасним обладнанням для ремонту будь-якої техніки: прасок, пральних машин, радіоприймачів, телевізорів, насосних станцій», - запевнив Руслан Слободенюк.

Добрі справи громадських організацій підтримують депутати обласної ради. У Дубище на відкриття майстерні приїхали заступник голови обласної ради Руслан Годований та депутат Олександр Бочковський. Руслан Годований наголосив, що поява майстерні має дві позитивні складові: «По-перше, це соціальний проект, який довзоляє працевлаштувати людей із обмеженими можливостями. По-друге, люди в селі не завжди мають той рівень обслуговування, який є у містах. І коли ще 20 років тому, можливо, це ще не було настільки потрібно, то сьогодні ремонт побутової техніки є актуальним для кожної сім’ї».

Житомирщина соціальне підприємство інвалідність
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі