На Житомирщині стартує місячник боротьби з туберкульозом

Основною метою проведення місячника по боротьбі з туберкульозом, що проходить в області за сприяння департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та обласного протитуберкульозного диспансеру, є активізація діяльності щодо запобігання виникненню і поширенню захворювання на туберкульоз, пропаганда здорового способу життя та підвищення інформованості населення про симптоми, особливості лікування та профілактики туберкульозу.

За словами головного лікаря обласного протитуберкульозного диспанеру Віталія Дідика, протягом місяця кожен охочий зможе пройти флюорографічне обстеження в поліклінічних відділеннях закладів охорони здоров’я області. Тут можна отримати консультації та вичерпну інформацію щодо методів захисту від зараження туберкульозом та закладів, де надається спеціалізована медична допомога. Всього в рамках місячника планується охопити профілактичними флюорографічними оглядами близько 50-ти тисяч жителів області. Особлива увага приділятиметься обстеженню осіб, віднесених до соціальної групи ризику (особи з асоціальним способом життя, переселенці, особи, які перебувають або звільнилися з пенітенціарних установ, люди з алкогольною або наркотичною залежністю, громадяни без певного місця проживання, ВІЛ-інфіковані, безробітні, члени малозабезпечених сімей).

Лікувально-профілактичні заклади області готові запропонувати громадянам інформаційно-освітню літературу, відповісти на запитання щодо шляхів збереження здоров'я та профілактики даного захворювання.

Провідні фахівці фтизіатричної служби області широко висвітлюватимуть питання необхідності флюорографічних обстежень та туберкулінодіагностики на сторінках регіональних друкованих та електронних видань, а також у програмах телерадіомовних мас-медіа.

Серед учнівської та студентської молоді заплановано проведення тематичних круглих столів, уроків здоров'я, відеопоказів, конкурсів плакатів, малюнків та творів. До організації цих заходів вже традиційно долучаються громадські об’єднання, районні та міські осередки обласної організації Товариства Червоного Хреста України, адміністрації та батьківські комітети закладів освіти.

Відповідно до програми місячника відбудеться навчання медичних працівників з питань виявлення, лікування та профілактики туберкульозу.

Про результати проведення місячника та актуальні проблеми фтизіатричної служби області йтиметься на прес-конференції, що відбудеться у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, який відзначається 24 березня. Про місце та час проведення прес-конференції буде повідомлено додатково.

Житомирщина туберкульоз місячник боротьба
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі