• Головна
  • У Житомирі активісти продавали цигарки неподалік школи
соціальний експеремент
08:32, 21 березня 2015 р.

У Житомирі активісти продавали цигарки неподалік школи

соціальний експеремент

Житомирська команда Молоді Демократичного Альянсу ще в лютому в рамках проекту “Димова завіса” підняла питанням нелегальної торгівлі тютюновими виробами та реалізацію їх неповнолітним. За цей час члени організації провели моніторинг даної проблеми в місті та виявили ряд нелегальних точок збуту цигарок. Виявлені місця продажу можна переглянути за посиланням.

Пізніше, 24 лютого, представники Молоді ДемАльянсу передали звернення в. о. начальнику УМВС в Житомирській області Полковнікову Григорію Васильовичу, відповідь на звернення активісти досі не отримали.

Наступним кроком команди був соціальний моніторинг, мета якого перевірити швидкість реагування правоохоронних органів на нові прояви встановлення нелегальних точок продажу тютюнових виробів. Зокрема, 17-го березня активіст місцевого осередку Молоді ДемАльянсу Олександр Кондратюк організував продаж цигарок поблизу території ЗОШ №17, що знаходиться за адресою Київська, 49. Впродовж майже п’яти годин Олександр мав змогу “працювати” зовсім без перешкод.

“З 8:30 ранку я почав умовно продавати цигарки. Столик поставив так, що мене було добре видно з вікон школи, адже розраховував на оперативне реагування керівництва навчального закладу. Проте майже п’ять годин мене повністю ігнорували. Вчителі байдуже спостерігали зі сторони. За це час до мене підходили пересічні житомиряни з метою придбати цигарки, приємною несподіваюкою стали школярі, які так і не підійшли. З кожним своїм умовним покупцем я намагався провести профілактичну роботу і пояснити чому не варто підтримувати такий вид заробітку та пригощав їх цукеркою”, - коментує ситуацію член команди ЖОО ВМГО “Молодь Демократичного Альянсу” Олександр Кондратюк.

Близько другої години дня на незаконний прилавок з цигарками відреагував директор школи Сервачук Марія Вікторівна, відразу ж за нею підійшли і правоохоронці.

“На питання чому керівництво школи майже п’ять годин ніяк не реагувало на мене директор відповіла просто, що була зайнята, адже проводила чотири уроки підряд. Правоохоронці в свою чергу весь цей час не мали інформації щодо моєї діяльності, оскільки не здійснювали патрулювання даної ділянки міста, а це до речі центр. Загалом результат моніторингу нас засмутив. Ми занадто довго чекали на реакцію. Але в той же час у нас виникає питання чому, хай навіть за п’ять годин, нас “прикрили”, а постійні місця ось такого виду діяльності залишаються не поміченими для правоохоронних органів міста Житомира?”, - розповідає Олександр Кондратюк.

Представники правоохоронних органів не реагували майже п’ять годин на нелегальне місце продажу тютюнових виробів, адже не мали належної інформації.

#Житомир #молодь #демальянс #цигарки #школа #експеремент
Оголошення
live comments feed...