Житомирщина – край партизанської слави

З метою вшанування подвигу учасників боротьби з фашизмом у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років у лавах партизанського руху, увічнення світлої пам'яті полеглих, виховання у молодого покоління почуття патріотизму, поваги до учасників війни 21 червня 2011 року Президент України Віктор Янукович підписав Указ „Про заходи з відзначення у 2011 році Дня партизанської слави та 70-ї річниці партизанського руху в Україні у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”. Зокрема в ньому йдеться про необхідність проведення заходів щодо поліпшення соціально-побутового та медичного обслуговування колишніх партизанів і підпільників, інших учасників боротьби з нацистським режимом у тилу ворога, вдів загиблих партизанів, підпільників; проведення уроків історії та мужності у загальноосвітніх та інших навчальних закладах, відповідних тематичних виставок, лекцій з історії партизанського руху в Україні в закладах культури, поповнення та демонстрацію музейних експозицій; видання мемуарної та історичної літератури з тематики партизанського руху в Україні у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років; організацію виставок архівних матеріалів, пов'язаних із боротьбою українських партизанів і підпільників із фашистськими загарбниками.

На Житомирщині в рамках відзначення Дня партизанської слави та 70-ї річниці партизанського руху в Україні у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років проходить низка офіційних заходів. Серед них військово-історична конференція, присвячена 70-річчю початку дій партійного підпілля та партизанського руху на Україні, яка відбулась 15 вересня 2011 року в приміщенні облдержтелерадіокомпанії. На заході були присутні курсанти військового інституту ім. С. Корольова, військовослужбовці Житомирського гарнізону, студенти житомирських вузів та коледжів, ветерани війни і військової служби, викладачі історії учбових закладів м. Житомира.

В ході конференції її учасники ознайомились з фотовиставкою „Житомирщина – край партизанської слави”, переглянули документальну військову кінохроніки. З доповіддю „70-річчя партизанського руху і підпілля на Україні” виступив кандидат історичних наук, доцент Житомирського університету ім. І. Франка Олександр Кузьмин. Про легендарного партизанського командира Олексія Федорова розповів учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни Іван Карпенко. Учасники конференції прослухали також доповідь кандидата технічних наук, генерала Бориса Бондарєва про недопущення фальсифікації історії Великої Вітчизняної війни.

Своїми спогадами про партизанське минуле поділилися учасник партизанського руху на Житомирщині Іван Бондарчук, командир взводу розвідки партизанського з’єднання С. Малікова Кліментій Деревеневський, зв’язковий партизанського загону „За Батьківщину” Микола Пашковський, дочка партизана, закатованого овруцьким гестапо, Галина Назаревич.

Наступного тижня в обласному архіві буде відкрито виставку архівних документів «До Дня партизанської слави». А 22 вересня у Житомирі відбудуться урочисті заходи з покладанням квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків та мітинг з нагоди 70-річчя початку партизанського руху в Україні у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі