• Головна
  • У Житомирі презентували «розумні» відеокамери програми «Безпечне місто»
фото, відео
13:33, 31 березня 2015 р.

У Житомирі презентували «розумні» відеокамери програми «Безпечне місто»

фото, відео

Сьогодні , 31 березня в КП "Міський інформаційний центр" Житомирської міської ради  відбулась презентація першого етапу програми «Безпечне місто». До уваги представників ЗМІ було представлено базове обладнання та сервер   відеокамер спостереження, котрі пильнують цілодобово безпеку головних вулиць та місць Житомира.

Під час презентації, головний акцент ставився на безпеці міста, адже в умовах ліній фронту на сході держави, не потрібно нехтувати такими мірами обережності. 

Усього по програмі «Безпечне місто» встановлено 29 відеокамер, із них 28 стаціонарних, 1 – роботизовано. Крім цього,  встановлено ще дві камери в тестовому режимі.

За словами першого заступника міського голови Сергія Сухомлина, наступним етапом передбачено встановлення понад 200 таких відеокамер у місті. Крім того, проект іменується як соціальний, оскільки провайдери та розроблювачі програми надавали свої послуги безкоштовно. Під проект також планують  додати сучасні зупинки громадського транспорту.

В.о.міського голови Любов Цимбалюк додала, що зразки таких відеокамер мають також встановлювати і приватні підприємства. Щодо цього наразі ведеться  роз’яснювальна робота. Крім того, камери та орг-техніка, які використовувались під час попередніх виборів на дільницях, були передані місцевим школам. Першочергово проект «Безпечне місто» стосується безпеки саме дітей, тому надалі відеокамери спостереження будуть встановлюватись на фасадах шкіл та дитсадків.

Схожий проект безпеки міста є в Дніпропетровську.

Про втілення проекту в Житомирі почали говорити ще у минулому році. Остаточне рішення було прийнято під час чергової сесії міської ради у червні 2014 року. Реалізація самого  ж проект розпочалась у грудні. На сьогодні презентовано автоматизовану систему відеоспостереження, яка ідентифікує людей, швидкість транспорту, номерні знаки, правопорушення тощо. Усі дані накопичуються у серверах та передаються в правоохоронні органи, СБУ або ж власникам мереж. Як повідомили працівники Міського інформаційного центру, усі відеокамери працюють цілодобово та безперебійно, незважаючи на примхи погоди, оснащені інфрачервоними датчиками, захистом від вандалів, обігрівом тощо.

Можливе управління камерами. Так, присутнім продемонстрували роботу камер та ознайомили з робочим місцем операторів.

Завтра, 1 квітня, під час засідання виконкому міськради Автоматизовану  систему буде передано  на баланс КП "Міський інформаційний центр" Житомирської міської ради.

Також за короткий термін роботи, за допомогою однієї із камер правоохоронцям вдалось затримати зловмисника. Тож перші результати очевидні.

Додаємо перелік місць розміщення ІР-відеокамер у Житомирі.

#Житомир #програма #безпечне місто #камери #безпека #відео,
Оголошення
live comments feed...