Час сплати земельного податку вже минув!

Починаючи з 2011 року порядок нарахування та сплати земельних платежів регламентується нормами Податкового Кодексу України. Відповідно до Кодексу плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів. Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів визначає розділ ХІІІ „Плата за землю”, згідно з яким вона справляється у вигляді земельного податку або орендної плати та залежить від грошової оцінки землі.
Новації Кодексу насамперед пов’язані зі зміною особливостей вручення громадянам податкових повідомлень по земельному податку та термінів сплати. Так, нарахування фізичним особам податку проводитися органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. В умовах дії Кодексу податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Таким чином, головною відмінністю цьогорічного адміністрування є те, що чинним законодавством не передбачено сплату податку 2 рази в рік, а вся сума сплачується одним платежем протягом 60 днів після отримання повідомлення.
Отже, граничним терміном сплати земельного податку в 2001 році було 29 серпня.
При несвоєчасній сплаті земельного податку застосовується штрафна санкція. Так, за несвоєчасну сплату податку на суму боргу нараховується пеня з розрахунку 120% річної дисконтної ставки Нацбанку Укарїни за кожен календарний день прострочення. Крім пені нараховується штраф, розмір якого залежить від кількості днів прострочення і становить від 10% до 20% суми заборгованості, а саме: до 30 календарних днів – 10% погашеної суми податкового боргу; понад 30 календарних днів – 20% погашеної суми податкового боргу.

Шановні платники податків! Заздалегідь сплативши податок,  ви заощаджуєте свої кошти!

ДПА у Житомирській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі